NEC


Preposlať NEC EA192M a E201W

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC EA192M a E201W

23.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť NEC je na poli LCD monitorov veľmi výrazný hráč a jej produkty majú dobré meno. Dnes sa pozrieme na dva nové modely, ktoré by sa mali dostať do predaja ešte tento mesiac.

NEC EA192M a E201W

Ako už býva v dnešnej dobe zvykom, ide o monitory využívajúce LED podsvietenie, ktoré je energeticky úsporné a naviac poskytuje lepšiu ostrosť obrazu, než klasické technológie. Podľa slov spoločnosti NEC bude LED podsvietenie v tejto dvojicu monitorov najúspornejší vo svojej triede a spoločnosť ďalej uvádza aj to, že na výrobu sa použilo minimálne množstvo nebezpečných materiálov, takže monitory sú tiež ekologické. Po designovej stránke sú si oba modely veľmi podobné a líšia sa hlavne použitú uhlopriečkou obrazu a výbavou. Vzhľad monitorov je normálne a nijako nevybočuje z radu. Dielenské spracovanie by malo byť na veľmi vysokej úrovni, rovnako tak ako štandardne dodávaný stojanček, ktorý vám poskytne dobré možnosti nastavenia. Ovládací panel sa nachádza klasicky na pravej spodnej strane rámu monitora a už na prvý pohľad vyzerá jednoducho. Ešte sme si ale bohužiaľ nemali možnosť vyskúšať používateľské rozhranie. Ešte sme sa ani nezmienili o označení týchto dvoch monitorov. V obchodoch ich nájdete pod menami EA192M a E201W a ako už označenie napovedá, prvý uvedený model bude mať uhlopriečku obrazu 19 palcov, zatiaľ čo ten druhý bude s 20timi palcami o malý kúsok väčšie. Trochu nás zarazilo použité rozlíšenie, ktoré je 1280 x 1024 pixelov pri modeli 192m a 1600 x 900 pixelov pri modeli 201W. Už je to naozaj nejaký ten piatok, čo sme toto rozlíšenie videli.

NEC EA192M a E201W

Je teda jasné, že sa nebude jednať o profesionálne monitory, ale že sa uplatní hlavne v domácnosti na bežné činnosti. Menšie uhlopriečka je dobrá hlavne vďaka pohodlnej manipulácii a priestorovej nenáročnosti, čo v domácnosti celkom iste oceníte. Vďaka naozaj nízkej energetickej náročnosti sa ale aj tak jedná o zaujímavej modely. Už tak nízku spotrebu budete môcť ešte zraziť, a to prostredníctvom Eco módu, ktorý tu bude samozrejme tiež k dispozícii. Oba modely budú obsahovať tiež prednastavený mód Dynamic Video Mode, ktorý bude slúžiť hlavne pre čo najplynulejší obraz. Čo sa týka štandardnej výbavy, môžete sa tešiť na rozhraní DVI-D, VGA a tiež na DisplayPort. USB rozhranie tu nenájdete, čo nás trochu sklamalo, pretože sa jedná o veľmi užitočnú vlastnosť. Okrem už spomenutého rozlíšení sú ďalšie vlastnosti oboch monitorov takmer identické. Monitory zvládnu dynamický kontrastný pomer 25 000: 1, slušnú odozvu 5ms a disponujú jasom o hodnote 250 cd/m2. Oba monitory vyzerajú zatiaľ veľmi slušne a viac sa o nich dozvieme až z nejakej prvej recenzie. Predaj by mal začať ešte tento mesiac a ceny budú začínať na 200 dolároch (3600 Sk, model EA192M) a končiť na 240 dolároch (asi 4300 Sk, E201W).

NEC EA192M a E201W


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC EA192M a E201W


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.