Preposlať Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia

17.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii potešíme všetkých fanúšikov spoločnosti Panasonic, pretože sa pozrieme na ich nový LCD televízor s označením Viera TH-L37D25A. V teste si viedol vcelku slušne, tak si to poďme zhrnúť.

Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia

Pre rok 2010 upustila spoločnosť Panasonic u svojich televízorov vo veľkej miere od klasického čierneho lesklého povrchu a začala ponúkať aj zaujímavejšie modely s farebnou úpravou kovového štýlu. Avšak nie vždy to bola trefa do čierneho a napríklad vlaková loď VT20 bola po farebnej stránke tak trochu škaredá. Dnešný testovaný model je na tom o poznanie lepšie, a aj keď je farba s označením metalická fialová trochu zvláštna, po chvíľke sme si na ňu zvykli. K dielenskému spracovaniu nemáme žiadne pripomienky a môžeme len vyhlásiť, že je skvelé. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o LCD televízor s uhlopriečkou 37 palcov a maximálne rozlíšenie obrazu činí 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Takže klasika. Páčili sa nám pozorovacie uhly, ktoré sú 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a skreslenie farieb sa podarilo udržať na veľmi nízkej hodnote. Televízor sme testovali na klasickom stojane a boli sme s ním po všetkých smeroch spokojní, televízoru ponúkne skutočne dostatočnú stabilitu. Hmotnosť 18.5 kg zodpovedá tejto veľkostnej kategórii a nie je nijako prehnaná. Trochu sme očakávali, že s fialovou farbou televízora bude diaľkové ovládanie ladiť, ale splietli sme sa. Ovládanie je klasiky čierne, ale po ergonomickej stránke je dobre vykonané a celkovo sa s ním pracuje pohodlne. Súčasťou výbavy sú samozrejme aj reproduktory, ktoré ale mohli byť o trochu výkonnejšie. Pri vyššej hlasitosti nestíhajú a kvalita zvuku rýchlo mizne.

Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia

Čo sa týka používateľského rozhrania, tak s tým sme boli úplne spokojní a po grafickej stránke sa naozaj celkom podarilo. Rýchlo sme sa v ňom zorientovali a ocenili sme aj jeho prehľadnosť. Môžete si nastaviť priehrsť rôznych vlastností, ako je hĺbka farieb, jas, kontrast, alebo si môžete zvoliť jeden z niekoľkých prednastavených módov, ktoré vám naladenie televízora uľahčia. Jedna z najlepších vlastností tohto modelu je celkom iste výbava, ktorá patrí v tejto kategórii medzi tie najrozsiahlejšie. Čo sa týka konektivity, nájdete tu snáď všetko, čo si viete u moderného televízora predstaviť. Okrem rozhrania ako komponentov, kompozit je tu tiež HDMI (3x), VGA (1x), USB (2x) a rozhranie Ethernet, ktoré sa stará o pripojenie k internetovej sieti. Podpora streamových videí je samozrejmosťou a vďaka USB portom si môžete priamo na televízore prezerať videá, fotografie alebo si púšťať hudbu. To ale nie je všetko, cez USB môžete k televízoru pripojiť napríklad aj webkameru, takže milovníci video hovorov sa majú na čo tešiť. A ako je na tom kvalita obrazu? Celkom dobre, ale predsa len sme očakávali o trochu lepšie výsledky. Ostrosť obrazu je veľmi dobrá, rovnako tak ako jeho detailnosť a plynulosť, ale zobrazenie čiernej farby trochu pokrivkáva a celkový dojem z kvality obrazu znižuje. A to je škoda, pretože tento model sa nám inak veľmi pozdáva.

Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia

Panasonic Viera TH-L37D25A je slušný LCD televízor, ktorému ale do dokonalosti predsa len niečo chýba. Je to hlavne kvalitnejšie zobrazenie čiernej farby, ktoré nám tu trochu chýbalo. Inak si ale nie je skoro na čo sťažovať. Výbava je výborná, dielenské spracovanie tiež a spokojní sme boli aj s užívateľským rozhraním. Cena v prepočte takmer 1 240 € sa nám ale zdala vcelku vysoká.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Viera TH-L37D25A - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.