Preposlať Acer HS244HQ

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer HS244HQ

29.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke zo sveta monitorov sa pozrieme opäť na monitor s technológiou 3D, ktoré je na trhu viac a viac. Dnešný model s označením HS244HQ má na svedomí spoločnosť Acer a môže sa pýšiť niekoľkými zaujímavými technológiami.

Acer HS244HQ

Začneme ale ako vždy dizajnom, ktorý sa podľa nás vcelku vydaril. Monitor vyzerá elegantne, za čo môže hlavne široká spodná časť (tá obsahuje ovládací panel) a spokojní sme boli aj so spracovaním, ktoré je kvalitné. Súčasťou výbavy je samozrejme aj stojan, ktorý by mal byť nastavený v rozumnom rozsahu, avšak o tejto vlastnosti sa zatiaľ nič moc nevie. Svojim zameraním sa jedná hlavne o multimediálny monitor, takže rozsiahlosť nastavenie bude určite menší, než u profesionálnych monitorov. Ovládací panel sa nachádza na pravej strane tela monitora a už na prvý pohľad vyzerá vcelku prehľadne a jednoducho. Ešte sme sa ani nepozreli na základné technické špecifikácie tohto modelu, takže tu sú. Jedná sa o LCD displej, ktorý je podsvietený samozrejme prostredníctvom LED diód, bez ktorých by to v dnešnej dobe proste a jednoducho nešlo. Uhlopriečka obrazu je 23.6 palcov, najvyššie rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov a vzhľadom k tomu, že sa jedná o 3D monitor, tak obnovovacia frekvencia je 120 Hz. Súčasť výbavy monitora sú aj integrované reproduktory, ale to je v dnešnej dobe už príjemný štandard. Až do sem je to teda len klasický LCD monitor s trochu modernejšími vlastnosťami, ale obsahuje tiež niekoľko technológií, ktoré z neho robia skutočne zaujímavý a vyspelý model.

Acer HS244HQ

Tento monitor je vlastne úplne prvá na trhu, ktorý dokáže spracovať 3D obraz vo Full HD rozlíšení prostredníctvom rozhrania HDMI 3D. Spolu s monitorom dostanete aj 3D okuliare, ktoré sú samozrejme od spoločnosti Acer a sú vybavené technológiami ako 3D shutter alebo vstavaným IR emiterem. IR emiter znamená, že môžete monitor bez problémov spojiť s vaším set-top boxom alebo bluray prehrávačom a užívať si tak naplno 3D filmy. Okrem 3D filmov sa tento monitor skvele hodí aj na prezeranie fotografií v 3D. Ako už býva v dnešnej dobe zvykom, monitor je vybavený niekoľkými prednastavenými módy obrazu, ktoré vám pri nastavení výrazne uľahčí prácu a pomôžu vám z obrazu dostať tú najlepšiu kvalitu. Pre úsporu energie sa tu nachádza aj ekonomický mód šetriaci spotrebu. Čo sa týka ďalších technických vlastností, tak nás potešili hlavne dôstojnej náhľadové uhly (170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska) a tiež hodnota jasu, ktorá je 300 cd/m2. Viac ako príjemná je aj odozva, ktorá činí len 2 ms, takže tento monitor bude dobre použiteľný celkom iste aj pre hráčov. O stránku konektivity sa stará rozhranie HDMI 1.4a DL-DVI. Tento monitor vyzerá naozaj veľmi zaujímavo a Acer potvrdzuje, že je jednou z technologicky najvyspelejších firiem. Teraz už nám len ostáva počkať si na jeho uvedenie na trh, ale dátum zatiaľ bohužiaľ oznámené nebolo. Rovnaké je to aj s cenou, ktorá je neznáma.
 

Acer HS244HQ

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer HS244HQ


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.