Preposlať Sony Trimaster SRM-L560

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Trimaster SRM-L560

17.12.2009 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Zdá sa, že štandardné Full HD obrazové rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov už nie je takým ťahákom ako predtým a najmä náročných videofilov či grafických profesionálov je nutné zaujať niečím ešte lepším. Medzi prvými sa o to na poli LCD televízorov pokúsila spoločnosť Sony.

Zdá sa, že štandardné Full HD obrazové rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov už nie je takým ťahákom ako predtým a najmä náročných videofilov či grafických profesionálov je nutné zaujať niečím ešte lepším. Medzi prvými sa o to na poli LCD televízorov pokúsila spoločnosť Sony.

Sony Trimaster SRM-L560

Novým trendom najbližšej budúcnosti má byť štvornásobne väčšie HD rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov, označované tiež skratkami 2160p, 4K alebo tiež Quad HD. Medzi prvými výrobcami, ktorí ohlásili týmto obrím rozlíšením vybavené produkty, figuruje napríklad spoločnosť Toshiba, ktorá už v októbri na veľtrhu CEATEC s predstihom oznámila, že v decembri uvedie svoj nový televízor Regza Cell s extra výkonným procesorom Cell, diskovým videorekordérom a ďalšími vymoženosťami. Jej novinka bola oficiálne predstavená 10. decembra, ale okrem ďalších pôvodne plánovaných vylepšení jej chýba práve ono pôvodne proklamované Quad HD rozlíšenie. Smotanu tak zlízal konkurenčný výrobca Sony, ktorý už v novembri začal predávať svoj model s názvom Trimaster SRM-L560, notifikovaný pôvodne na tom istom veľtrhu. Novinka sa zatiaľ predáva iba v Japonsku, ale aj tak určite stojí za krátku prehliadku.

Sony Trimaster SRM-L560

Názov "Trimaster" má odkazovať na tri prednosti obrazovky - presné farby, ostrý obraz a spoľahlivosť. Týmto sľubom sa dá veriť, pretože vedľa extra jemného 2160p rozlíšenia má televízor s uhlopriečkou 56 palcov a náhľadovými uhly až 176 ° vertikálne i horizontálne, tiež plné RGB LED podsvietenie, vďaka ktorému možno vykonávať veľmi presné farebné kalibrácie aj prepínať medzi rôznymi farebnými priestormi. Konektivita zahŕňa samozrejme HDMI, DVI-D a Ethernet, televízia má tiež možnosť ďalej pripojenie prispôsobiť pomocou špeciálnych slotov - v ponuke sú USB a D-Sub konektory a tiež optický prevodník 3G/HD/SD-SDI pre prechod medzi rôznymi video formátmi. Ďalším hojne skloňovaným vylepšením je možnosť sledovať až 4 kanály zároveň - každý z nich s Full HD rozlíšením. Tomu však zodpovedajú aj v pravde obrie rozmery 1352.3 × 343.3 × 824.3 mm a hmotnosť 73 kg, vysoká je tiež energetická spotreba 660 wattov. Ak si chcete vychutnať nové extra veľké rozlíšenie alebo sledovať až 4 HD videa naraz, mali by ste si v medzičase, než novinka dorazí aj na európske trhy, poriadne našetriť - v Japonsku sa totiž obrí Trimaster predáva od 1.novembra za 6 825 000 jenov , čo je zhruba 53 000 eur. Pod stromčekom teda novú televíziu asi nenájdete, skôr sa dá očakávať v profesionálnych filmových štúdiách.


Technické parametre televízora Sony Trimaster SRM-L560:

* Rozmery: 1352.3 × 343.3 × 824.3 mm
* Hmotnosť: 73 kg
* Displej: 56 "RGB LED, rozlíšenie Quad HD 3840 x 2160 pixelov, 16.7 milióna farieb
* Konektivita: HDMI port, VGA port, USB, DVI-D, Ethernet, 3G/HD/SD-SDI
* Náhľadové uhly: 176 ° vertikálne i horizontálne
* Príkon: 660 W

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Trimaster SRM-L560


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.