Preposlať Dell UltraSharp U2410

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell UltraSharp U2410

28.04.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Monitor, na ktorý sa dnes pozrieme, poteší hlavne náruživých počítačových hráčov. Dell UltraSharp U2410 je pre ne totiž svojim výkonom ako stvorený a na svoje si prídu aj filmoví fanúšikovia. Dalo by sa povedať, že ide o pravý multimediálny monitor.

Dell UltraSharp U2410

Po dizajnovej stránke nás tento model vcelku potešil, a to hlavne svojou jednoduchosťou a eleganciou. Telo je tvorené z kvalitných materiálov a plasty majú lesklú povrchovú úpravu, čo je síce náročnejšie na údržbu, ale vyzerá to dobre. Monitor je tenký 44mm a zadná strana, na ktorej nájdete vetranie a panel s rôznymi sloty, pridáva k hrúbke ďalších 38mm, čo robí vo finále 82mm. To je celkom príjemné a vďaka tomu si monitor udržal tiež dobrú ľahkosť, takže manipulácia je vcelku bezproblémová. Keď už sme u tých rozmerov, tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 24 palcov a zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov pri pomere strán 16:10. Kompletné rozmery tela sú 559x493x198 mm a hmotnosť činí 9kg, čo je v tejto kategórii priemer. Stojanček je dostatočne pevný, monitoru poskytuje skvelú oporu a dá sa nastavovať 70 stupňov do bokov a 25 stupňov vpred a vzad. Ovládací panel sa nachádza na klasickej, pravej spodnej strane tela monitora a všetky tlačidlá sú bez väčších problémov prístupné. Spokojní sme boli aj s užívateľským rozhraním, ktoré je po grafickej stránke dobre riešené, a rýchlo sme sa v ňom zorientovali. Nastavovať môžete klasické veci, ako je hĺbka farieb, podsvietenie alebo jas. Jediná vec, ktorá nám trochu vadila, bol fakt, že tlačidlá sme museli stláčať naozaj poriadne, ich citlivosť je skôr horšia a trochu nám trvalo, než sme si na to zvykli.

Dell UltraSharp U2410

Po stránke konektivity sa jedná naozaj o skvelý model a z moderných vecí tu chýba vlastne len rozhranie S-video (to nájdete na modeli UltraSharp 2408WFP). Na zadnej strane monitora teda nájdete dva DVI porty, VGA, HDMI, DisplayPort a porty Component a Composite. Potešila nás aj prítomnosť piatich USB portov, audio výstupu a slotu pre zapojenie reproduktorov. Čítačka pamäťových kariet zvládne karty typu xD-Picture Card, MultiMediaCard, SD a Sony Memory Sticks. Ako už sme sa zmienili, najvyššie rozlíšenie tohto monitora je 1920 x 1200 pixelov pri pomere strán 16:10, ale nájdete tu aj mód pre sledovanie filmov, ktorý nastaví rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Náhľadové uhly na obraz sú ale trochu horšie, než sme si mysleli a všimli sme si tiež nepríjemného skreslenia farieb. To sme pri monitore zameraného na filmových fanúšikov a počítačových hráčov naozaj nečakali, predsa len, pri týchto činnostiach sa veľmi rado pozerá aj niekoľko ďalších ľudí. Avšak, kvalita obrazu to všetko vynahradzuje. Zo začiatku sme si všimli ľahkého ružového nádychu, ale to bolo spôsobené zlým nastavením. Po správnom nastavení sme sa mohli nechať unášať takmer dokonalou ostrosťou, veľmi dobrou plynulosťou a skvelým zobrazením farieb. Plynulosť ocenia ako hráči počítačových hier, tak filmoví nadšenci. Pri našom teste sme si vyskúšali World of Warcraft a Kill Bill: Vol 1 a oboje so skvelým výsledkom. Spotreba energie je v norme a v tejto kategórii sa nijako nevymyká.

Dell UltraSharp U2410

Dell UltraSharp U2410 je skvelý multimediálny monitor, ktorý vyniká hneď v niekoľkých vlastnostiach. Dobre vyzerá, je špičkovo vybavený a navyše ponúka veľmi dobrú kvalitu obrazu. Síce má trochu horšie náhľadové uhly a tlačidlá pre nastavenie sa horšie stláčajú, ale inak sme boli s týmto modelom takmer po všetkých stránkach spokojní.

Dell UltraSharp U2410


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell UltraSharp U2410


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.