Preposlať Sharp Quattron LC46LE820X

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sharp Quattron LC46LE820X

02.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

LCD televízory Sharp patria medzi najmodernejšie a technicky najvyspelejšie. Avšak na popularite trochu strácajú napríklad oproti Sony alebo Samsungomu. Dnes sa trochu bližšie pozrieme na nový model s označením Quattron LC46LE820X.

Sharp Quattron LC46LE820X

A začneme ako vždy dizajnom. Ten sa nám u tohto televízora naozaj páčil a ocenili sme, že nevyzerá ako bežný mainstream. Rám okolo televízora je veľmi atraktívny a dodáva mu nádych elegantnosti. Televízor je tiež vcelku tenký, takže sa veľmi dobre vyníma zavesený na stene. V našom teste sme si samozrejme vyskúšali aj štandardný stojan, ktorý je dostatočne pevný a televízoru poskytuje dobrú stabilitu. Teraz sa pozrieme na základné technické špecifikácie. Jedná sa o LCD televízor s LED podsvietením, uhlopriečkou obrazu 46 palcov a jeho najvyššie rozlíšenie je klasických 1920 x 1080 pixelov. Ovládací panel sa nachádza klasicky na pravej spodnej strane tela televízora a už na prvý pohľad vyzerá jednoducho. Jednotlivé tlačidlá sú síce malé, ale dá sa na to zvyknúť. K televízoru dostanete samozrejme aj diaľkové ovládanie, s ktorým sme boli vcelku spokojní. Len nám trochu chýbalo podsvietenie, ktoré by uľahčilo ovládanie v tme, pretože tlačidlá sú čierne a sú na čiernom podklade, ale inak sa nám páčilo. Po ergonomickej stránke je intuitívne a tiež sa dobre drží v ruke, čo určite oceníte. Integrované reproduktory sú vcelku slušné, ale nečakajte od nich zázraky. Kvalita zvuku je dobrá hlavne pri nižších úrovniach hlasitosti, pri vyššej trochu stráca.

Sharp Quattron LC46LE820X

Užívateľské rozhranie je príjemné a veľmi rýchlo sme sa v ňom zorientovali. Ponúkne vám rozsiahle možnosti nastavenia a samozrejme tu nájdete aj niekoľko prednastavených módov, ktoré vám celkové nastavenie výrazne uľahčí. V dnešnej dobe sa hľadí aj na spotrebu energie, takže mód ,, eco "je samozrejmosťou. Tento model je v celkovej spotrebe energie jeden z najlepších vo svojej kategórii, vďaka čomu si v hodnotení spotreby Energy Stars vyslúžil hneď šesť hviezdičiek. Konektívna výbava je veľmi slušná a nájdete tu všetko, čo budete potrebovať. HDMI porty sú tu hneď 4, ďalej tu nájdete aj komponent, kompozit, VGA, USB port a samozrejme nesmie chýbať ethernet. Rozhranie Ethernet pre nás bolo trochu záhadou, pretože sa medalo využiť pre stiahnutie najnovšieho firmwaru a museli sme ho manuálne stiahnuť na flash disk a potom použiť USB port. Ten sa dobre hodí aj pre prezeranie fotografií priamo na obrazovke. Kvalita obrazu je slušná, ale do špičky predsa len trochu stráca. Najviac nás sklamalo zobrazenie farieb, ktoré pôsobia až príliš umelo a výrazne to kazí celkový dojem z inak ostrého a tiež dobre detailného obrazu. Najspokojnejší sme boli pri sledovaní filmu z Bluray disku, kde vynikla aj skvelá plynulosť obrazu. Najviac nás ale sklamal neuveriteľne reflexný povrch, ktorý odráža takmer všetko, čo je pred televízorom. A to je škoda, pretože sa nejedná o zlý televízor, ale niektoré zbytočné nedostatky ho zrážajú do priemeru.

Sharp Quattron LC46LE820X

Takže Sharp Quattron LC46LE820X je moderný a elegantný, ale samozrejme sa mu nevyhlo niekoľko nedostatkov. Jednalo sa hlavne o horšie zobrazenie farieb, ktoré pôsobia nerealisticky a obrazu to veľa škodí.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sharp Quattron LC46LE820X


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.