Preposlať IO2 Technology predstavila prevratnú novinku „HelioDisplay“

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

IO2 Technology predstavila prevratnú novinku „HelioDisplay“

23.08.2005 | Jan Filgas | Technológia | Komentárov: 0 |

Ešte pred niekoľkými rokmi by sme mohli o tejto technológii len snivať. Kebyže vtedy za mnou niekto prišiel s tým, že vymyslel prístroj, ktorý dokáže priestorovo zobrazovať predmety, určite by som sa mu vysmial.

Ešte pred niekoľkými rokmi by sme mohli o tejto technológii len snivať. Kebyže vtedy za mnou niekto prišiel s tým, že vymyslel prístroj, ktorý dokáže priestorovo zobrazovať predmety, určite by som sa mu vysmial. Lenže dnes je realita úplne niekde inde.Budeme sa baviť o zobrazovaní predmetov v priestore.Laik by povedal, že je to akýsi hologram, čo je v podstate pravda,ale tento hologram má tretí rozmer a človek s ním môže aj manipulovať. Jedná sa o projektor fungujúci na princípe lasérových paprskov prevádzajúcich obraz z počítača,či iného zdroja do priestoru. Nie je to však iba výstupné zariadenie, ale vďaka lasérovej technológii je možné ho užívať aj ako ovládací prvok pre samotný zdroj výstupov obrazu,teda napríklad počátač. HelioDisplay dokáže vykresľovať obraz ako aj z počítača, tak aj z DVD prehrávača, televízoru,či hernej konzoly. Podľa výrobcu je už technológia hotová a pripravená k predaju, ale jedná sa len o limitovanú edíciu niekoľkých kúskov za nie zrovna malú čiastku $22500. Na ďaľšie informácie o HelioDisplay si musíme počkať, nakoľko webové stránky firmy IO2 Technology nevydržali nápor zvedavých ľudí z celého sveta.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku IO2 Technology predstavila prevratnú novinku „HelioDisplay“


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.