Preposlať Panasonic Viera TH-46PZ85U

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic Viera TH-46PZ85U

08.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Panasonic vládne celosvetovým predajom plazmových televízorov, ale v LCD TV trochu pokrivkáva. Dnes sa ale pozrieme na nový plazmový televízor zo série Viera, ktorý nesie označenie TH-46PZ85U...

Spoločnosť Panasonic vládne celosvetovým predajom plazmových televízorov, ale v LCD TV trochu pokrivkáva. Dnes sa ale pozrieme na nový plazmový televízor zo série Viera, ktorý nesie označenie TH-46PZ85U a okrem skvelého obrazu ponúka taktiež veľmi pekný design.

Panasonic Viera TH-46PZ85U

Už na prvý pohľad je TH-46PZ85U veľmi štýlový a kvalitný televízor. Nie je síce až tak pekný, jako napríklad konkurenčný Samsung PN50A550, ale aj tak sa nám veľmi páčil. Rám televízora je vypracovaný v čierno matnej farbe, ktorá je relatívne odolná proti otlačkom prstov. Rozmery prístroja sú 116 x 78.4 x 38.9 cm a hmotnosť je 37 kilogramov. Tieto údaje platia, pokiaľ je televízor so stojanom. Pokiaľ ho odstránite a rozhodnete sa ho zavesiť na stenu, hmotnosť klesne na 35 kg. Na stene sa tento televízor vyníma oveľa lepšie, než normálne na stojane, takže by sme vám určite doporučovali prvú možnosť. Diaľkové ovládanie má rovnaký design už niekoľko rokov, ale to vôbec nevadí, pretože je veľmi prehľadné a ergonómia je na dobrej úrovni. Ovládací panel je ukrytý na zadnej strane, takže vzhľad prednej strany nič nenarušuje a je veľmi vyrovnaný. Na zadnej strane nájdete ďalej množstvo slotov, ako napríklad dva HDMI vstupy, VGA vstup, AV vstup, S-video a slot na pamäťové karty. V tomto smere sa teda nedá televízoru nič vyčítať a vybavenosť je na vysoko nadpriemernej úrovni.

Panasonic Viera TH-46PZ85U

Najvyššie rozlíšenie displeja je 1920 x 1080 pixelov, alebo 1080p. V skutočnosti, všechny plazmové televízory od tejto spoločnosti majú toto rozlíšenie a v súčasnosti ním disponuje aj väčšina televízorov LCD. Možnosti nastavenia displeja sú relatívne rovnaké, ako pri konkurenčných výrobkoch. Panasonic vložil do tohto televízora tak isto aj herný mód, ktorý zaručuje skvelú plynulosť aj náročných hier, takže na svoje si prídu aj vášniví hráči. Tento mód má svoje samostatné tlačítko na diaľkovom ovládači, takže jeho aktivácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Kvalita obrazu je rovnaká, ako skoro vo všetkých LCD televízoroch s HD rozlíšením, takže skvelá a veľmi sa nám páčili bohaté náhľadové uhly.

Panasonic Viera TH-46PZ85U

Panasonic Viera TH-46PZ85U

Pokiaľ k televízoru pripojíte počítač cez vstup VGA, najvyššie rozlíšenie bude 1360 x 768 pixelov. Čo nás naozaj dostalo, bolo zobrazenie čiernej farby a jej odtieňov, ktoré je pravdepodobne najlepšie, aké sme doposiaľ na HDTV videli. Zobrazenie ostatných farieb je taktiež nadpriemerné, ale občas sa na obraze vyskytli ruchy malej deformácie obrazu.

Panasonic Viera TH-46PZ85U

Panasonic Viera TH-46PZ85U je vysoko nadpriemerný plazmový televízor s HD rozlíšením, ktorý vyniká hlavne pekným designom a dokonalým zobrazením čiernej farby a ich odtieňov. Zobrazenie ostatných farieb už tak dobré nie je a na obraze sme občas zaznamenali nedostatky, ale nejednalo sa o nič vážneho. Cena sa pohybuje v závislosti na trhu od 1500 do 2200 dolárov (30 až 44 tisíc korún).

Panasonic Viera TH-46PZ85U

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic Viera TH-46PZ85U


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.