Preposlať LCD ViewSonic VX2245WM – 22“

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LCD ViewSonic VX2245WM – 22“

30.07.2007 | Stanislav Tvrz | Recenzia | Komentárov: 0 |

Na prvý pohľad panel zaujme nezvyklým podstavcom, ktorý ponúka nezvyčajne širokú podporu multimédií. Okrem USB hub a čítačiek kariet obsahuje podstavec displej aj vstavaný "iPod ViewDock", ktorý umožňuje rýchle a ľahké zapojenie vášho iPodu.

Úvod

Na prvý pohľad panel zaujme nezvyklým podstavcom, ktorý ponúka nezvyčajne širokú podporu multimédií. Okrem USB hub a čítačiek kariet obsahuje podstavec displej aj vstavaný "iPod ViewDock", ktorý umožňuje rýchle a ľahké zapojenie vášho iPodu.

Design

22" displej je lemovaný rámčekom z plastu s lesklým povrchom v čierno-striebornej farebnej kombinácii. Design je obľúbený až mierne výstredný a hodí sa skôr do domácností, než firemných priestorov, pre reprezentačné účely. Ovládacie tlačidlá sú umiestnené na prednej strane monitoru pod displejom Nepôsobia tam ale vôbec rušivo, pretože sú vyrobené z rovnakého materiálu ako rám

LCD ViewSonic VX2245WM – 22“

Konektory

Sada konektorov je umiestnená na zadnej strane monitoru a skladá sa z jedného DVI a jedného D-Sub konektoru. Medzi konektory umiestnené na podstavci patria tri USB porty, konektor pre slúchadlá a dok pre zapojenie iPodu s malým reproduktorom. Na pravej strane podstavca je umiestnená čítačka dátových kariet, ktorá zvláda formáty SD, MMC, MS-MS PRO aj CF. Na zadnej strane podstavca nájdeme ešte audio vstup a výstup, štvrtý USB port, napájací konektor a konektor USB-B pre pripojenie USB hubu.

Ergonómia

Vzhľadom k nadštandardným možnostiam, ktoré podstavec poskytuje v oblasti prepojenia a multimédií, asi obmedzené možnosti nastavenia polohy displeja nikoho neprekvapia. Výškové nastavenie displeja nie je možné vôbec a nastavenie náklonu sa pohybuje v rozmedzí 5° dopredu až cca 25° dozadu.

LCD ViewSonic VX2245WM – 22“

Nastavenia

Ovládacie tlačidlá sú veľmi dobre prístupné. Samotné On-Screen Menu je štandardné, logicky členené do podsekcíí. Poskytuje obvyklé možnosti nastavenia bez vážnych nedostatkov.

Doba odozvy

Výrobca udáva 5 ms. Hodnota je to dostatočná pre sledovanie rýchlych scén filmov aj hranie akčných hier. Napriek tomu pri dôkladnom pohľade dochádza občas k miernemu rozostreniu hrán.

Podsvietenie

Displej je podsvietený veľmi rovnomerne. Smerom k bočným hranám displeja dochádza len k miernemu poklesu jasu. Rozdiely sú pri bežnej práci takmer nepozorovateľné.

Farebná hĺbka

Vzhľadom k použitej technológii LCD - TN je farebné podanie nadpriemerné. Čierno-biely aj dúhovo farebný prechod zvláda monitor plynulo bez nežiadúcich javov.

LCD ViewSonic VX2245WM – 22“

Pozorovacie uhly

Pri vybočení z ideálnej pozície dochádza k pomerne rýchlo badateľnému úbytku jasu a kontrastu. Sledovanie filmov z postele alebo kresla tak môže predstavovať pre displej problém.

Záver

22" veľký dispej ponúka priemerný obraz so slušnou farebnou hĺbkou, ale horšími pozorovacími uhlami a dobou odozvy. Určite ale zaujme neošúchaným designom a skvelou multimediálnou výbavou. Mnohí užívatelia určite ocenia iPod dok a čítačku kariet. Panel sa hodí do domácnosti, ako jadro multimediálnej súpravy.

VX2245WM

 • Výrobca: ViewSonic
 • Uhlopriečka: 22“
 • Pomer strán: 16:10
 • Rozlíšenie: 1680x1050
 • Typ LCD: TN
 • Pozorovacie uhly: 170°/160°
 • Doba odozvy: 5 ms
 • Jas: 250 cd/m2
 • Kontrast: 700:1
 • Počet farieb: 16,2 mil.
 • Konektory: DVI, S-Sub, audio in/out
 • Ďalšie vlastnosti: iPod dok, čítačka kariet, USB hub (4x)

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LCD ViewSonic VX2245WM – 22“


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.