Preposlať Sony Bravia XBR7 a XBR8

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia XBR7 a XBR8

04.07.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Sony ohlásila uvedenie ďalších LCD televízorov z rady Bravia. Tentoraz sa bude jednať o modelové rady s označením Bravia XBR7 a XBR8. Určite sa bude jednať o zaujímavé a technologicky veľmi vyspelé prístroje.

Spoločnosť Sony ohlásila uvedenie ďalších LCD televízorov z rady Bravia. Tentoraz sa bude jednať o modelové rady s označením Bravia XBR7 a XBR8. Určite sa bude jednať o zaujímavé a technologicky veľmi vyspelé prístroje. Na trh sa dostanú pred začiatkom letných prázdnin.

Sony Bravia XBR7 a XBR8

Zatiaľ boli ohlásené tri nové modely, ktoré sa zaradili do vlajkových ráad Bravia XBR7 a XBR8, a síce televízory: KDL-46XBR855, ktorý bude mať uhlopriečku 46 palcov, KDL-55XBR8 s uhlopriečkou 55 palcov a monštrózny KDL-70XBR7 s uhlopriečkou 70 palcov. Ako by toho nebolo málo, Sony sa rozhodla ešte obohatiť modelovú radu XBR6, ktorá spadá do nižšej kategórie, a síce o tri nové televízory. Všetky prístroje z novej modelovej rady XBR8 disponujú LED podsvietením a 120 MHZ. Ako sa dalo očakávať, obraz je absolútne dokonalý a v súčasnej dobe nemá žiadnu konkurenciu. Všetky farby sú zobrazené absolútne realisticky a ostro. Na televízoroch z tejto rady nájdete Video Link, Digital Media Port (DMP), VGA výstup pre zapojenie do počítača a čítačku pamäťových kariet. Rozlíšenie HD je samozrejmosťou.

Sony Bravia XBR7 a XBR8

Modelová rada XBR7 bude disponovať podsvietením WCG-CCFL a zobrazovaním na frekvencii 120 MHZ. Vďaka vstavanému USB portu si môžete na televízoroch z tejto rady púšťať hudbu, alebo prezerať fotografie. Najvyššie rozlíšenie je taktiež HD, takže 1080p. Samozrejme tu nájdete množstvo slotov, ako VGA pre zapojenie prístroja k počítaču, S-Video alebo Ethernet (RJ-45).

Sony Bravia XBR7 a XBR8

Po designovej stránke sa obidve modelové rady veľmi vydarili a budú sa určite vynímať hlavne zavesené na stene. O plynulosť a ostrosť obrazu sa okrem iného stará procesor Bravia Engine 2 PRO a obidve modelové rady sa môžu pochváliť 10 bitovým spracovaním farieb. Štartovacia cena zatiaľ nie je známa, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o špičkové a značkové prístroje, bude zrejme veľmi vysoká.

Sony Bravia XBR7 a XBR8

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Bravia XBR7 a XBR8


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.