Preposlať Sharp predstavil najtenšie LCD na svete

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sharp predstavil najtenšie LCD na svete

05.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Sharp odhalil najtenšie LCD na svete. Nová rada LCD televízorov má označenie X a je len 3,8 cm tenká. Táto rada sa začala predávať v Japonsku minulý týždeň a teraz sa už len čaká na jeho uvedenie v Európe.

Sharp odhalil najtenšie LCD na svete. Nová rada LCD televízorov má označenie X a je len 3,8 cm tenká. Táto rada sa začala predávať v Japonsku minulý týždeň a teraz sa už len čaká na jeho uvedenie v Európe. Konkurenčné televízory sú skoro raz tak hurbé.

Sharp predstavil najtenšie LCD na svete

Rada X bude ponúkaná s uhlopriečkou 37, 42 a 46 palcov. Ceny pre Európu ešte neboli stanovené, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o drahé televízory. Momentálne najtenší televízor na trhu má hrúbku 10 cm. Tieto televízory sú tak isto veľmi ľahké a jednoducho sa s nimi manipuluje. Akonáhle sa do výroby dostane technológia monitorov OLED, bude aj televízor s hrúbkou 3,8 cm hrubý. Táto technológia umožní vytvárať televízory tenké púhe 3 mm, ale zatiaľ je extrémne drahá na vývoj a výrobu. Najviac sa o ňu zaujíma firma Sony. Tento rok sa pravdepodobne rozpúta vojna o najtenší LCD televízor na svete. A dalo by sa povedať, že spoločnosť Sharp má dostatočný náskok.

Sharp predstavil najtenšie LCD na svete

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sharp predstavil najtenšie LCD na svete


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.