Preposlať Prvý 108 palcový LCD televízor na svete od spoločnosti Sharp.

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Prvý 108 palcový LCD televízor na svete od spoločnosti Sharp.

04.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Sharp odhalila na konferencii CES prvý 108 palcový LCD televízor na svete. Jedná sa o najväčší televízor, ktorý bude k dispozícii na spotrebnom trhu.

Spoločnosť Sharp odhalila na konferencii CES prvý 108 palcový LCD televízor na svete. Jedná sa o najväčší televízor, ktorý bude k dispozícii na spotrebnom trhu. Je síce pravda, že kvôli vysokej cene bude mať pravdepodobne mierne problémy s predajom. Ale Sharp verí, že sa tento televízor ujme dobre. Na trh sa dostane pravdepodobne v priebehu leta 2008, cena ešte nebola stanovená.

Prvý 108 palcový LCD televízor na svete od spoločnosti Sharp.

Dokonca ani najväčšia plazma na trhu s veľkosťou tohto obra nevyrovná (najväčšia ohlásená plazma má mať ,,iba" 105 palcov). Oproti plazmovej televízii má aj väčšie rozlíšenie a menšiu spotrebu energie. Plazmy boli až doposiaľ dominantné v odbyte 40 palcových a väčších uhlopriečok. V súčasnej dobe táto dominancia ustupuje a LCD televízory sa derú čím ďalej, tým viac na vrchol. Experti na predaj elektroniky predpokladajú nárast predaja LCD televízorov na 70 miliónov kusov už v budúcom roku. Do roku 2012 by sa malo toto číslo zvýšit na 128 miliónov.

Prvý 108 palcový LCD televízor na svete od spoločnosti Sharp.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Prvý 108 palcový LCD televízor na svete od spoločnosti Sharp.


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.