Preposlať Sony demonštrovala tenké dotykové LCD

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony demonštrovala tenké dotykové LCD

03.04.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LCD je nazývané v originále all-in-one multi-touch a jedná sa o riešenie, ktoré predbieha mnohé iné podobné riešenia rôznych spoločností, ktoré usilujú o vyvinutie celkom bezproblémovo pracujúceho a praktického dotykového LCD.

LCD je nazývané v originále all-in-one multi-touch a jedná sa o riešenie, ktoré predbieha mnohé iné podobné riešenia rôznych spoločností, ktoré usilujú o vyvinutie celkom bezproblémovo pracujúceho a praktického dotykového LCD. Japonská Sony vyriešila problémy súčasných multi-touch (touch = dotyk) displejov „jednoduche“. Použila polysilikónové LCD s nízkou teplotou a „pretkala“ ho optickými senzormi, ktoré sa nachádzajú na povrchu zariadenia. Takto bol dosiahnutý výnimočne tenký povrch, ktorý dokáže zareagovať na vizuálne podnety a pokyny a LCD sa tak dá ovládať napríklad pomocou pera „stylus“. To všetko predstavuje hlavné zdokonalenie tohto hardwéru, hovorí Sony. Iné multi-touch obrazovky potrebujú použitie viacvrstevnej technológie a tým sa hrúbka displeja zvyšuje. Takzvané vylepšené „kapacitné senzory“ využívajú napríklad najnovšie telefóny a prehrávače iPhon a iPod.

Sony demonštrovala tenké dotykové LCD

Prototyp dotykového LCD ponúka rozlíšenie 640 x 480 na 3,5 palcovej obrazovke a to hneď s farbami v počte 16,7 milióna týchto farieb. Sony podotýka, že by zdokonalená technológia polysilikónovej technológie LCD mohla byť využitá v prenosných prehrávačoch, konzolách a smart phonoch, proste v mnohých rôznych prenosných digitálnych zariadeniach. Avšak kedy by k tomu malo dôjsť, nevieme. Sony lenm prezradila, že už to vraj bude čoskoro.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony demonštrovala tenké dotykové LCD


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.