Preposlať Panasonic a Toray postavia najväčšiu továreň na plazmové panely na svete (TZ)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic a Toray postavia najväčšiu továreň na plazmové panely na svete (TZ)

17.01.2007 | Martin Kněžík | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Matsushita Electric Industrial Co. Ltd, najväčší svetový výrobca spotrebnej elektroniky, zverejnila plány na vybudovanie najväčšej továrne na výrobu plazmových panelov(PDP) na svete.

Spoločnosť Matsushita Electric Industrial Co. Ltd, najväčší svetový výrobca spotrebnej elektroniky, zverejnila plány na vybudovanie najväčšej továrne na výrobu plazmových panelov(PDP) na svete. Nový závod bude už piatou spoločnou továrňou s chemickým koncernom Toray Inustries Inc. (Toray). Panasonic sa tak stane najväčším výrobcom plazmových televízorov na svete a tak mimoriadna investícia svedčí o obrovskom potencionáli plazmovej technológie. Panasonic odhaduje pokračovanie prudkého rastu dopytu po plazmových televízoroch s veľkou uhlopriečkou spojený s rožšírením televízneho obsahu s vysokou kvalitou obrazu. Panasonic preto pripravuje rozšírenie portfolia ponúkaných plazmových televízorov o nové modely, vrátane práve odhaleného prototypu prvého plazmového telvízora s plným HD rozlíšením 1080p v uhlopriečke "len" 42 palcov. Panasonic očakáva , že svetový trh s plazmovými panelmi narastie do roku 2010 až na 30 miliónov kusov, vďaka technologickým výhodám, ktoré majú plazmové televízory oproti iným plochým televízorom. Umožní to najmä výrobná cenová efektivita spolu s vyššou kvalitou obrazu. Práve preto sa Panasonic rozhodol rozšíriť svoju výrobnú kapacitu v oblasti DPD panelov. Podnik, ktorý vyrastie v Japonsku, bude už piatym spoločným závodom týchto dvoch spoločností, spolupracujúcich v rámci joint venture Matsushita PDP Company Ltd. (MPDP). Za účelom maximálneho využitia koncentrácie výrobných zariadení, plánuje MPDP postaviť nový závod v japonskom Amagasaki, a to nedaľeko spoločnej , v poradí štvrtej továrne. Výstavba závoda by mal byť zahájená v septembri 2007 a rozbehnutie prvej fáze výroby je naplánované na máj 2009.

Panasonic a Toray postavia najväčšiu  továreň na plazmové panely na svete (TZ)

Výstavba závodu si vyžiada investíciu zhruba 280 miliárd jenov, pričom nový závod bude mať výrobnú kapacitu 1 milión plazmových televízorov mesačne(údaj pre panely s uhlopriečkou 42 palcov), čo znej urobí najväčšiu PDP továrňu na svete. Oproti prvej spoločnej továrni vybudovanej MPDP, bude nový závod vykazovať päťnásobnú investičnú efektivitu. Vďaka masívnej výrobnej kapacite a značne nízkym nákladom pre spoločnosť Panasonic, táto získa vedúce postavenie na trhu plochých panelov s veľkými uhlopriečkami. Nová továreň MDPD bude využívať najnovšie výrobné zariadenia a špičkové technológie, z jedného platu skla tak dokáže vyrobiť až desať 42 palcových alebo osem 50 palcových panelov, čo je v plazmovej výrobe rekord. MPDP prevedie implementáciu komplexného modelu riadenia výroby, ktorý bude pokrývať všetky továrne a zaistí tým rýchlejšiu a flexibilnejšiu dodávku produktov. Panasonic odhaduje, že s prudkým nárastom dopytu po plazmových televízoroch v súvislosti s digitalizáciou televízneho vysielania, bude v roku 2010 plných 65% z 200 miliónového dopytu tvoriť práve dopyt po veľkých plochých paneloch. Panasonic očakáva, že viac ako 30% svetového dopytu po televízoroch v roku 2010, bude tvoriť dopyt po 37 palcových alebo väčších modeloch. Ďaľší nárast dopytu sa očakáva v Číne a iných krajinách BRIC, kde bude zavedené digitálne televízne vysielanie. Záujem bude samozrejme rásť i na tradičných veľkých trhoch s televízormi , ako sú Amerika a Európa. Dopyt po energeticky úsporných plazmových paneloch s predĺženou životnosťou a zároveň vyššou klvalitou obrazu sa vedľa domácností zvyšuje rovnako rýchlo i vo firemných a multifunkčných aplikáciách, vo vzdelávaní a v lekárstve. Spoločnosť Panasonic a Toray vytvorili z plazmových panelov jednu z kľúčových oblastí svojho podnikania a spoločnosť MPDP chcú i naďalej viesť spoločne. Obidve spoločnosti sú pripravené významne prispieť k rozvoju nových audiovizuálnych prístrojov pre svetový trh.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic a Toray postavia najväčšiu továreň na plazmové panely na svete (TZ)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.