Preposlať Top 7 výrobcov HDTV televízorov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

22.04.2008 | Ondřej Koníček | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Technológia vysokého rozlíšenia HDTV je v súčasnej dobe najväčší technologický pokrok v oblasti televízorov. Každá značka sa nám snaží priniesť len to najlepšie, a na trhu zúri poriadna vojna o zákazníka.

Technológia vysokého rozlíšenia HDTV je v súčasnej dobe najväčší technologický pokrok v oblasti televízorov. Každá značka sa nám snaží priniesť len to najlepšie, a na trhu zúri poriadna vojna o zákazníka. HDTV rozlíšenie je v ponuke v troch variantách, a síce v LCD TV, v plazmovej televízii a v televízoroch s technológiou rear projection. Každý druh televízora má svoje výhody, aj nevýhody a vybrať si ten správny určite nie je v dnešnej dobe jednoduché.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Dnes sa pozrieme na 7 najznámejších a technicky najvyspelejších značiek, ktoré ponúkajú HDTV rozlíšenie.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Panasonic

Ponúka HDTV televízory ako v LCD TV, tak v plazme a v televízoroch rear projection. HDTV televízory tejto značky sú zatiaľ pravdepodobne najvyspelešie zo všetkých a disponujú niekoľkými technológiami, ktoré konkurenčné značky neponúkajú. Nájdete tu napríklad technológiu LIFI (redukcia svetla) a Motion Picture Pro. Tá je k dispozícii len pre LCD TV a slúži hlavne pre kvalitné zobrazenie rýchlych záberov, ako je napríklad šport.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Samsung

Samsung je ďalšia spoločnosť, ktorá ponúka HDTV rozlíšenie vo všetkých troch variantách. Spoločnosť používa k podsvieteniu svojich televízorov systém LED, ktorý je veľmi úsporný a niektoré modely tejto značky sa môžu pochváliť kontrastným pomerom až 500,000 : 1.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Philips

Táto spoločnosť sa odstala do top 10 hlavne vďaka svojim technológiám, ktoré sú zamerané na kvalitu zvuku a obrazu. Veľmi moderné je hlavne adaptívne podsvetlenie niektorých modelov.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Sony

Sony sa do tejto hitparády dostala hlavne vďaka skvelej modelovej rade Bravia, ktorá ponúka jeden z najlepších obrazov s najvyšším rozlíšením na trhu. Tieto televízory sa môžou pochváliť tak isto aj skvelým a čistým zvukom.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Sharp Aquos

Televízory z tejto spoločnosti sú veľmi populárne hlavne vďaka super ostrému obrazu a kvalitnému spracovaniu. Vďaka tejto modelovej rade sa Sharp dostal medzi elitu výrobcov LCD a plazmových televízorov.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Toshiba Regza

Ďalší z klasických a veľmi stabilných výrobcov LCD a plazmových televízorov. Ponúka televízory s uhlopriečkou až 47 palcov so skvelým obrazom a zvukom.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

Bang and Olufsen

Táto spoločnosť sa zaoberá prevažne výrobou prémiového audia, ale keď už sa pustí do LCD TV, výsledok je skvelý. Okrem skvelého obrazu tu nájdete samozrejme absolútne dokonalý zvuk, pravdepodobne najlepší zo všetkých súčasných výrobcov LCD TV.

Top 7 výrobcov HDTV televízorov

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Top 7 výrobcov HDTV televízorov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.