Preposlať Samsung a Sony - technológie OLED TV v praxi

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung a Sony - technológie OLED TV v praxi

21.12.2007 | Jan Güttler | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Určite ste už počuli o pokročilej technológii OLED, ktorá by mala v budúcnosti nahradiť dnešné tradičné LCD a Plazma Tv(monitory). Samsung a Sony sú dve popredné spoločnosti, ktoré túto technológiu ovládajú a to veľmi dobre.

Určite ste už počuli o pokročilej technológii OLED, ktorá by mala v budúcnosti nahradiť dnešné tradičné LCD a Plazma Tv(monitory). Samsung a Sony sú dve popredné spoločnosti, ktoré túto technológiu ovládajú a to veľmi dobre. V súčasnosti Samsung predstavil najväčšiu OLED TV na svete , s veľkosťou uhlopriečky 40 palcov, ktorá má byť konkurentom pre vlajkovú loď Sony- model XEL-1.

Samsung a Sony - technológie OLED TV v praxi

Samsung OLED TV s uhlopričečkou 40" , bude prezentovaný budúci mesiac na „Consumer Electronics Show“, ktorá by sa mala konať v dňoch od 7 do 10. januára 2008. Oproti svojej konkurencii- Sony XEL-1, by mal byť teda väčší, či ho predší aj v iných kvalitách, sa dozvieme na výstave. Samsung zatiaľ nezverejnil dátum vydania na trh ani cenu.

Samsung a Sony - technológie OLED TV v praxi

Ako som už spomenul v úvode, OLED displeje (monitory, televízory, iné displeje) by mali úplne nahradiť dnešné displeje postavené na technológiách LCD a Plasma. Podľa odhadov táto zmena príde v roku 2010.OLED nepotrebujú podsvietenie , takže sú ekonomicky nenáročné , s nízkou spotrebou.Zároveň si ale zachovávajú kvalitu a sýtosť farieb.Ďalšou výhodou OLED technológie je, že vďaka nej , môžu byť vyrábané ešte tenšie panely ako sú dnešné LCD. Veda a technika idú dopredu a my sa tak môžeme tešiť na ich "sladké ovocie", ktoré bude na začiatku síce drahšie, ale keď opadne prvý ošiaľ, opadnú aj ceny :).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 7

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung a Sony - technológie OLED TV v praxi


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.