Preposlať O spoločnosti Hitachi

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

O spoločnosti Hitachi

05.01.2007 | Martin Kněžík | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Zaujímavé informácie o spoločnosti Hitachi s troškou histórie.

Hitachi Digital Media Group

Hitachi Digital Media Group, ktorá je súčasťou spoločnosti Hitachi Euope , Ltd., zaisťuje výrobu, predaj, marketing a technickú podporu pre oblasť produktov zahŕňajúc spotrebnú elektroniku, digitálne displeje, kamery, projekčnú techniku a v neposlednom rade i výrobky priemyslovej televízie(CCTV). Divízia Hitachi Digital Media Group je jedným z najvýznamejších dodávateľov digitálnych riešení pre firmy i domácnosť. Medzi kľúčové produkty patria najmä plazmové displeje a plazma TV, LCD TV, kompletná škála video a dátových projektorov, DVD kaery a prehrávače a moderné digitálne riešenie pre segment priemyslovej televízie vrátane možnosti vzdialeného sledovania vďaka technológii Remote Video Access.

História spoločnosti:

Spoločnosť Hitachi založil Namihei Odaira už v roku 1910 a jeho prvým výrobkom sa stal elektromotor s výkonom 5 koní. V roku 1924 začala Hitachi vyrábať elektrické okomotívy, v roku 1932 dokonca i chladničky a televízory, potom nasledovali turbíny, elektrónové mikroskopy, elektrárne, káblové rozvody, polovodiče atď. V roku 1981 bola spustená výroba farebných CRT obrazoviek a superpočítačov, o osem rokov neskôr Hitachi predstavila prvý počítač postavený na supravodičoch. V roku 1990 Hitachi vyvinula farebný TFT displej s vysokým rozlíšením a o päť rokov neskôr Super TFT so širokým zorným uhlom. V roku 2000 vyvinula spoločnosť Hitachi prvú DVD-RAM kameru na svete. V dnešnom sortimente Hitachi sa nachádza cez 20 000 rôznych produktov od DVD kamier a spotrebnej elektroniky až po vybavenie pre jadrové elektrárne.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku O spoločnosti Hitachi


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.