Preposlať Doba odozvy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Doba odozvy

18.09.2007 | Filip Kříž | Slovník pojmov | Komentárov: 0 |

určuje čas za ktorý sa dokáže zmeniť z čiernej farby na bielu a späť na čiernu. Niekedy sa udáva údaj len jednosmerný – teda doba zmeny z čiernej na bielu alebo z bielej na čienu.

Doba odozvy sa potom rovná súčtu oboch hodnôt. Samozrejme, táto zmena sa v praxi toľko neprejaví a tak je dobré zamerať sa na dobu odozvy udávajúcu čas zmeny "gray to gray", teda napríklad zo svetlošedej na tmavošedú a späť. Ideálna doba odozvy je teda prakticky vždy menšia, ale v praxi je oveľa dôležitejší údaj "gray to gray".

Doba odozvy

Pri tejto hodnote (udávaná v milisekundách) platí - čím nemej, tým lepšie. Čo sa stane, pokiaľ budete mať pomalé LCD? Obraz bude pri pohybe neostrý, a buď sa bude rozmazávať - pri rýchlych pohyboch môžte zaregistrovať duchov alebo iné nežiadúce prejavy pomalého displeja. Našťastie, dnes sa už panely s takto pomalou odozvou nevyrábajú, takže pokiaľ sa nevenujete hraniu hier na polo, či profesionálnej úrovni, nie je tento údaj pre vás až tak dôležitý, dokonca aj odozva okolo 10 ms je pre obyčajné kancelárske použitie dostatočná.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Doba odozvy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.