Preposlať DPI

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DPI

22.06.2007 | Jan Bilík | Slovník pojmov | Komentárov: 0 |

Skratka DPI sa používa spravidla u monitorov, fotoaparátov, tlačiarní, či iných zobrazovacích zariadeniach. DPI znamená dots per inch, čo je v preklade počet bodov na palec.

Skratka DPI sa používa spravidla u monitorov, fotoaparátov, tlačiarní, či iných zobrazovacích zariadeniach. DPI znamená dots per inch, čo je v preklade počet bodov na palec. V praxi to znamená, koľko bodov bude horizontálne a vertikálne obsiahnuté na ploche jedného palca štvorcového. Väčšina LCD displejov sa pohybuje okolo 100 dpi. Počet bodov na palec si môžete jednoducho vypočítať tak, že si zmeriate dĺžku a výšku zobrazovanej plochy na monitore a zistíte si rozlíšenie monitoru, ktoré práve používate (pravým tlačítkom kliknite na plochu a tam vyberiete vlastnosti a v nich záložku nastavenie). Rozlíšenie teraz podelíte rozmermi monitoru a získate dots per centimeter. Už stačí len centimetre previesť na palce a získate požadované DPI. Veľmi jednoduché, stačí len vedieť, ako na to. Môj monitor má rozmery 37,5x30cm, čo prevedené na palce je 15x12palcov a rozlišenie obrazovky mám 1280x1024, to znamená, že môj monitor má 85,3DPI. Čo je klasická hodnota. Dúfam, že pojem DPI je Vám teraz jasný.

DPI

~

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku DPI


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.