Preposlať DVI

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DVI

15.06.2007 | Martin Kubelka | Slovník pojmov | Komentárov: 0 |

Predtým sa u zobrazovacích panelov používal tzv. VGA konektor, ktorý zobrazovaciemu zariadeniu poskytoval základné informácie o červenej, modrej a zelenej obrazovej informácii a o horizontálnej frekvencii.

Predtým sa u zobrazovacích zariadení používal tzv. VGA konektor, ktorý zobrazovaciemu zariadeniu poskytoval základné informácie o červenej, modrej a zelenej obrazovej informácii a o horizontálnej frekvencii.Takto to fungovalo u starých typoch monitorov, ktoré fungovali na rovnakom princípe ako televízna obrazovka(analógovo). Grafická karta vždy ale vytvárala digitálnu informáciu o obraze a na výstupe pomocou DAC(digital analog conventor) prevodu musela byť digitálna informácia konvertovaná do analógovej podoby.

DVI

Dnes je však už doba LCD panelov, ktoré pre zobrazenie obrazu potrebujú digitálny formát obrazovej informácie a prevod na analógovú, ktorú im poskytuje VGA konektor, musí zložito prevádzať naspäť na digitálnu. Preto sa dnes používajú skôr iba DVI konektory(Digital video input), ktoré zásobujú LCD panel priamo digitálnym signálom, čím nedochádza k šumu a strácaniu sa obrazovej kvality.

DVI

DVI

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku DVI


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.