HP


Preposlať HP ZR2440w

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP ZR2440w

04.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

HP ZR2440w je nepochybne veľmi kvalitným monitorom, má však aj mierne nedostatky. Displej predstavuje panel s uhlopriečkou 24 palcov (61 cm) s technológiou IPS (In Plane Switching) a LED podsvietením. Vďaka tomu vyniká kvalita farieb a pozorovací uhol je veľmi široký. Monitor je navyše dodávaný s veľmi dobre nastaviteľným stojanom a obsahuje tri výstupy pre digitálne video a štvormiestny rozbočovač USB portov. Testy odborných časopisov odhalili len dve negatíva - mierne horšie zobrazenie šedej stupnice a občasné rozmazávanie pohybu.

HP ZR2440w

Matný čierny povrch monitora síce pôsobí nenápadne, zároveň však aj veľmi elegantne. Po vonkajšej strane rámu ubieha tenký prúžok vyhladeného hliníka. Hĺbka rámu monitora činí len 1,9 cm, pôsobí teda značne štíhlym dojmom. Na hornej časti rámu nájdeme malé logo HP. V pravej časti dolného rámu sa nachádza pätica jasne označených ovládacích tlačidiel monitora. Nájdeme tu tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, tlačidlo pre menu, výber alebo navigáciu možnosťami nastavenia. Ovládanie obrazu zahŕňa napríklad jasnosť, kontrast, ostrosť, teplotu farieb alebo aspekt ratio / scaling. Zároveň tu môžete nastaviť funkciu podiel dynamického kontrastu, časovač sleep timer apod

Kabinet monitoru je na pomery LED pomerne široký, vo svojom najširšom bode meria cez 6 centimetrov. Na jeho zadnej strane je držiak pre prenášanie a pod ním potom nájdeme plochu pre pripojenie k stojanu. Plocha má tlačidlo pre rýchle odpojenie monitora, ktorý tak môže byť rýchlo premiestnený. Zadná časť kabinetu ponúka množstvo I / O portov, vrátane DisplayPort, HDMI alebo DVI konektorov. Nájdeme tu však aj niekoľko USB portov a ďalšie konektory (napríklad pre externý mikrofón alebo audio prijímač). U základne stojana sa nachádza otvor pre usmernenie káblov, zabraňujúci ich chaotickému rozprestreniu po pracovnej doske.

HP ZR2440w

Stojan má obdĺžnikovú základňu s otvorom na prednej strane, slúžiacim k ohradenie malých periférnych zariadení (napríklad iPodu). Teleskopické rameno, ktoré je pripojené k plôške na kabinete umožňuje posúvať monitor až do rozdielu 4 palcov (asi 10 cm). Je možné ho tiež nakláňať a otáčať do strán, vrátane otočenia o 90 ° pri prezeraní portrétneho módu. Natočenie obrazovky však budete musieť zaobstarať ručne, pretože ZR2440w nie je vybavený automatickou rotáciou. Monitor má trojročnú záruku, ktorá zahŕňa aj súčiastky, prácu, podsvietenie a on-site servis.

Rovnako ako LG IPS236V využíva aj ZR2440w technológiu S-IPS (In Plane Switching), na rozdiel od väčšiny monitorov, ktoré využívajú technológiu TN + (Twisted Nematic). ZR2440w ponúka veľmi dobré zobrazenie farieb a skvelý pozorovací uhol, typický pre všetky IPS monitory. Panel má matné zafarbenie a antireflexnú vrstvu, takže nadmerný lesk nie je problémom. Rozlíšenie je až 1920 x 1600 pixelov a pomer strán je 16:10. Monitor však môžete prepnúť na zobrazenie 1: 1, napríklad pri prezeraní filmov a iného obsahu o rozlíšení 1080 pixelov (aby nebol pôvodný formát narušený). Aj napriek antireflexnú vrstvu monitora je obraz veľmi jasný a farby akoby priamo vyskakovali z obrazovky. Monitor nevykazuje žiadne známky preskakovania do iných odtieňov alebo zmiešanie farieb v malom meradle.

HP ZR2440w

Presnosť odtieňov šedej je obstojná, ale na pomery IPS monitora by mohla byť aj lepšia. Dva najjasnejšie odtiene šedej sú od seba prakticky nerozoznateľné. Lepšia situácia je u tmavých odtieňov šedej, ktoré sú dobre odstupňované až po tú najtemnejšie. Doba odozvy GTG na obrazovke činí len 6 milisekúnd, čo je dostatočné pre kvalitné prehrávanie blu-ray filmov alebo streamového obsahu Netflix. Text písaný malým písmom je bez problémov čitateľný až do veľkosti fontu 5,3.

Ak požadujete vysokú bohatosť farieb a široký pozorovací uhol IPS monitoru, pritom ale nehodláte investovať väčšie množstvo peňazí, potom je HP ZR2440w dobrou voľbou. Obsahuje všetky potrebné pripojenia a USB rozbočovač so štyrmi portami pre prepojenie s ďalším elektronickým zariadením. Stojan by síce mohol byť viac "user-friendly", ale všetky potrebné ručné nastavenie skutočne umožňuje. Horšie rozlíšenie svetlého spektra šedej je problémom len v prípade detailnej práce s fotoeditorov - v opačnom prípade tento nedostatok ani nezaznamenáte. Alternatívou k tomuto modelu môže byť o niečo lacnejšie LG IPS236V, jeho obrazovka je ale trochu menšia a neponúka rovnaké množstvo funkcií ako ZR2440w.

HP ZR2440w

Základné parametre:

Veľkosť (bez podstavce): 562 x 368 x 61 mm

Hmotnosť: 7,6 kg

Uhlopriečka: 24 palcov

Rozlíšenie: 1920 x 1600 pixelov

Veľkosť bodu: 0,27 cm

Jas: 350 cm/m2

Kontrast: Typický 1000:1; dynamický 2 000 000:1

Uhly pohľadu: 178 °

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP ZR2440w


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.