Preposlať Mimo Magic Touch

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mimo Magic Touch

27.11.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Mimo Magic Touch, označovaný výrobcom za prvý USB monitor so spôsobilosťou dotykovej obrazovky, je pomerne drahý, desať palcový monitor, čerpajúci energiu z portu USB. Štíhly a ľahký monitor sa dá ľahko prevážať, ak však zároveň s ním nevozíte tiež jeho upevňovaciu bázu / stojan. Obraz má veľmi dobrú kvalitu farieb a dotyková obrazovka rýchlu a spoľahlivú odozvu. Mimo Magic Touch má však aj jednu nepríjemnú slabinu - len ročnú záruku, ktorá oproti trojročným záručným plánom konkurenčných výrobkov nepôsobí príliš solídne.

Mimo Magic Touch

Rovnako ako DoubleSight DS-90U, model Magic Touch váži iba jednu libru (necelého pol kilogramu). Panel s uhlopriečkou 10,1 palca (25,6 cm) má maximálne rozlíšenie 1024 x 600 a je nápadný elegantným lesklo čiernym reflexným povrchom. Monitor meria 10 x 6,7 x 0,8 palca (25,4 x 17 x 2 cm), zmestí sa teda ľahko do klasickej tašky na laptop. Magic Touch bohužiaľ nie je dodávaný s ochranným krytom, tak ako jeho vážni konkurenti Lenovo LT1421, AOC e1649Fwu alebo už spomínaný DoubleSight DS-90U.

Mimo Magic Touch

Mimo Magic Touch poskytuje pomerne zmiešané dojmy, aspoň čo sa jeho výkonnosti týka. Dotyková technológia vo všeobecnosti pracuje skvele a s veľkou citlivosťou. Ide navyše o viacdotykový monitor, ktorý tak reaguje na viac ako jedno miesto dotyku. To znamená, že výborne uľahčuje činnosti ako presúvanie, približovanie objektov na ploche a pod. Má to však jeden háčik. Dotyková obrazovka totiž funguje len v prípade, že je pripojená na počítač s operačným systémom Windows 7. Na počítačoch so systémom Windows Vista, XP a 2000 alebo Mac OS X pobeží iba v móde display-only.

Mimo Magic Touch

Farby sú výrazné a žiarivé. Pri testoch kvality monitora sa dobre zobrazovala škála temných až svetlých odtieňov a žiadna farba neprechádzala do iných farebných tónov pri zmene jasnosti alebo ďalších parametrov. Aj najmenšie písmo o veľkosti 5,3 bodu sa dá veľmi ľahko na monitore prečítať, je totiž stále plne tvarované a čitateľné. Až na drobné problémy s reprodukciou škály šedých odtieňov a nevyhovujúcich uhlov pohľadu pracuje monitor vcelku bezchybne. Je dobre využiteľný aj pri videokonferenciách a podobných aktivitách.

Mimo Magic Touch

Ak chcete k svojej cestovnej výbave doplniť aj druhý monitor s dotykovou funkciou, potom Mimo Magic Touch môže vaše očakávania splniť. Negatívom je cena, ktorá začína na 300 amerických dolároch a môže byť preto odrádzajúca. Kým farby aj text sú na 10,1 palcovej obrazovke dobre viditeľné, prevod do šedej stupnice a uhly pohľadu môžu byť jeho výraznou slabinou. Môže sa síce jednať o prvý USB monitor, ponúkajúci dotykovú funkciu obrazovky, rozhodne však nie je jediným produktom tohto druhu na trhu. DoubleSight prichádza s dotykovou verziou DS-90U (DS-90UT), ktorá je až o tretinu lacnejšia a navyše má solídnu trojročnú záruku. Ak ale dokážete žiť aj bez dotykovej obrazovky, alebo nemáte operačný systém Windows 7, najlepšou voľbou medzi USB monitormi stále zostáva Lenovo LT1421.

Základná charakteristika:

 Rozmery: 25,4 x 17 x 2 cm
Uhlopriečka: 10,1 "(25,6 cm)
Maximálne rozlíšenie: 1024 x 600
Plne kompatibilný: Windows 7
Pripojenie: USB port

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mimo Magic Touch


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.