Preposlať Samsung T27A950

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung T27A950

18.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Samsung T27A950 je skvelým hybridným monitorom, ktorý ponúka úchvatný high-def obraz a zaujímavý výber internetových aplikácií. Okrem toho je tento krásne dizajnovaný 27palcový hybrid prispôsobený k 3D, dokáže konvertovať 2D obrazy do 3D a je celkovo veľmi atraktívnou súčasťou akejkoľvek počítačovej alebo televíznej zostavy. Jediným negatívom je snáď len jeho trochu vyššia cena a absencia DVI alebo VGA portov.

Samsung T27A950

T27A950 je nepochybne veľmi zaujímavý monitor. TN + panel s uhlopriečkou 27 palcov (68,6 cm) a rozlíšením 1920 x 1080 bodov je zasadený v iba 9,4 mm hrubom čierno lesklom ráme, len jeho dolná časť má hrúbku 3,2 cm. Žiletkový 1,1 cm široký kabinet monitora je vyrobený z lešteného hliníka, rovnako ako unikátne vymodelovaná základňa. Na rozdiel od obvyklého stredového stojanu podopiera monitor T27A950 iba elegantne prehnutá pravá strana držiaku, upevneného k obdĺžnikovej základni. Tento futuristický dizajn zaujme na prvý pohľad a navyše je veľmi praktický. Monitor je možné takmer ľubovoľne polohovať, je ale potrebné oboch rúk a trochu väčšieho dôrazu.

Samsung T27A950

Na zadnej strane základne nájdeme množstvo I / O portov a to vrátane HDMI, páru USB portov, koaxiálneho TV konektora a mnohé ďalšie. Chýbajú iba porty VGA a DVI, čo je možno trochu škoda. Ovládacie prvky na pravej strane spodného okraja sa po dotyku samy rozsvietia. Monitor využíva 120 Hz technológiu na zobrazenie 3D obsahu. Pre jeho zhliadnutí sú vhodné priložené 3D okuliare. Nie sú príliš štýlové, ale zato sú ľahké a pri používaní pohodlné. Trojrozmerná projekcia obrazu je vysoko kvalitný a obraz samotný veľmi dobrý. S monitorom je možné hrať 3D hry, nedosiahnete ale rovnakú hĺbky a kvalitu obrazu ako v prípade 3D Engine od NVIDIA.

Panel T27A950 je mierne reflexný, odlesk však nepôsobí príliš rušivo. Farby sú živé a sýte, pôsobia veľmi prirodzene. Aj najmenší text je možné na monitore pomerne ľahko prečítať. Pri testoch zlyhal monitor iba raz - v prípade svetlých tónov šedej, ktorých posledné dva odtiene už nedokázal zobraziť. Uhly širokého pohľadu sú zodpovedajúce, len pri pohľade zhora a zdola sa obraz mierne zužuje (čo je u TN + obrazoviek bežné).

Samsung T27A950

Ak nemáte v miestnosti dostatok priestoru pre PC aj televízny prijímač, tento monitor môže obstarať oboje. Hybrid od Samsungu dokáže nahradiť klasickú HDTV so štýlom, ušetrí miesto a kamaráti sa aj s trojrozmernou projekciou. Na 27palcovej obrazovke vyzerajú filmy skvele, kvalita obrazu je vysoká a farby sú sýte a žiarivé. Dobre zobrazuje aj text, slabinou je len škála svetle šedých odtieňov. Dizajn je veľmi štýlový a ponúka sa aj webové aplikácie. Ak je vašou prioritou monitor pre hranie 3D hier, lepšou voľbou je nepochybne Asus VG278H zobrazujúci trojrozmerný obraz podstatne realistickejšie. Nie je to však hybridný monitor a neponúka tak rad predností, ktoré poskytuje T27A950. Ako už bolo povedané, v prípade T27A950 sa rozhodne nejedná o najlacnejší monitor na trhu, ale kvalita v tomto prípade niečo stojí. 

Monitor Samsung T27A950 s Full HD LCD uspokojí nepochybne väčšinu vašich požiadaviek. Je dobrou voľbou najmä pre tých, ktorí túžia po hybridnom modeli šetriacim miesto v domácnosti a ktorí sa vo svojom výbere nerozhodujú podľa ceny.

Základné parametre:

Rozmery: 621 x 474 x 185,5 mm (vrátane stojanu)

Hmotnosť: asi 7 kg

Uhlopriečka: 24 palcov

Rozlíšenie: 1920 x 1080 bodov (16:9)

Kontrast: Dynamický 1 000 000: 1

Jas: 300 cd / m²

Doba odozvy: 3 ms

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung T27A950


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.