Preposlať DoubleSight DS-90U

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DoubleSight DS-90U

25.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kompaktné USB monitory pre malé desktopy a notebooky sú čím ďalej populárnejšie a ponúka ich väčšina výrobcov (napríklad Lenovo, AOC alebo Toshiba). V dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden z najmenších a najľahších USB monitorov na trhu.

DoubleSight DS-90U

Jedná sa o model od spoločnosti DoubleSight s označením DS-90U a jeho kompaktné rozmery a tenké telo zaujmú hneď na prvý pohľad. Bez stojanu je telo tohto monitora tenké iba 25.4 mm a jeho hmotnosť je veľmi príjemných 453 gramov. Vďaka tomu je manipulácia a prenášanie jednoduché, bezproblémové a monitor môžete brať všade so sebou. Čo sa týka designu, tak v tomto ohľade sa nejedná o nejako extra výrazný kúsok, je to proste klasický čierny monitor. Rámik okolo displeja nie je príliš tenký a jediný dekoračný prvok na tele je logo spoločnosti v ľavom hornom rohu. Povrchová úprava je lesklá, takže je celkom náchylná na odtlačky prstov a v tomto ohľade sa o monitor budete musieť celkom dosť starať. Ovládací panel sa nachádza na zadnej strane a je veľmi jednoduchý, skladá sa iba zo zapínacieho tlačidla a ovládače stupnice jasu. Prístupnosť ovládacieho panelu nie je príliš dobrá a zadná strana monitora je pre jeho umiestnenie celkom nepraktické miesto.

Spolu s monitorom dostanete aj stojan, ktorý vám poskytne celkom solídne možnosti nastavenia polohy, ale mohol byť trochu pevnejší, pretože nie je práve stabilný a má nepríjemnú vôľu. Monitor môžete v stojane aj otočiť, ale obraz si budete musieť upraviť pomocou softvéru, pretože senzor pre automatické otočenie obrazu podľa polohy sa vo výbave nenachádza. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak DoubleSight DS-90U ponúkne uhlopriečku obrazu 9 palcov, najvyššie rozlíšenie 1024 x 600 pixelov pri pomere strán 16:10 a odozvu 30 ms. Statický kontrastný pomer je 300:1 a vzhľadom k uhlopriečke obrazu sa jedná o jeden z najmenších monitorov na trhu. Konkurencia má v ponuke USB monitory s uhlopriečkami 14 a dokonca aj 15.6 palcov, takže 9 palcov sa môže zdať naozaj ako málo. Avšak pre občasné použitie to určite stačí a v tomto prípade hrá prím hlavne už spomínaná jednoduchá manipulácia a prenášanie. Spoločnosť DoubleSight ponúka dokonca aj 7 palcový USB monitor, čo už je ale na hranici použiteľnosti.

DoubleSight DS-90U

Konektívna výbava zahŕňa iba jeden mini-USB port na zadnej strane tela monitora, ktorý sa stará o pripojenie k počítaču alebo notebooku. Žiadny iný kábel pre zapojenie potrebovať nebudete a dvojitý USB kábel je súčasťou balenia, čo je celkom príjemné. Spolu s monitorom dostanete aj CD s manuálom a softvérom. Kvalita obrazu nás celkom príjemne prekvapila a tak dobré podanie farieb sme určite nečakali. Dokonca aj čierna farba je veľmi dobrá, vďaka čomu je text výborne čitateľný aj pri použití naozaj malého fontu. Práve pre prácu s textom je tento model ako stvorený, pri skúšaní filmov sme si všimli nie úplne dobrú plynulosť, čo je dané hlavne vyššou odozvou. Pozorovacie uhly sú celkom solídne a to hlavne zo strán, kedy zostávajú farby zachované aj pri veľmi výraznom uhle. Horizontálne pozorovacie uhly sú trochu horšie, ale nejedná sa o žiadnu výraznú slabinu.

DoubleSight DS-90U je celkom vydarený kompaktný monitor, ktorý poteší hlavne tenkým telom, nízkou hmotnosťou a celkovo kompaktnými rozmermi. Potešila nás tiež veľmi dobrá kvalita obrazu a solídne podanie farieb. Čo sa týka nedostatkov, tak naše výhrady smerujú hlavne k nepríliš stabilnému stojančeku a absencii senzora pre automatické otáčanie obrazu. Nepoteší ani vyššia cena, ktorá sa pohybuje okolo 135 dolárov (cca 5,5 eur bez DPH), čo je na 9 palcový monitor celkom veľa.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku DoubleSight DS-90U


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.