Preposlať Acer S231 HL

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer S231 HL

31.05.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak máte záujem o lacný a kvalitný 23-palcový monitor, nevynechajte zo svojho výberu Acer S231HL. Tento elegantný monitor s LED podsvietením ponúka tri video vstupy a veľmi dobré vyváženie farieb. Jediným negatívom je horšie zobrazenie tmavej aj svetlej škály šedých farieb a občasné presuny farieb pri pohľade z bočných uhlov. Ako sa dá vzhľadom k cene monitora predpokladať, jeho parametre sú skôr priemerné.

Acer S231 HL

Rám je veľmi tenký, jeho hrúbka je len 17,8 milimetrov. V tomto smere už S231HL prekonáva iba model AOC e2243FW s hrúbkou okolo 13 mm. Kabinet vyčnieva na zadnej strane monitoru smerom nadol o ďalšie 3 centimetre. Tenké rámčeky matne čiernej farby ohraničujú TN + panel s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Kabinet monitoru je usadený na oválnom stojane, ktorý je tiež matne čierny a umožňuje nakláňanie monitora dopredu a dozadu. Ďalšie polohovanie je už však bohužiaľ nemožné. Na dolnom rámčeku pod obrazovkou sa nachádza päť tlačidiel, predstavujúcich základné ovládacie prvky. Okrem bežných nastavení ponúka rad ďalších špecifikácií a módov pre väčšiu zábavu pri využívaní monitora.

Monitor má rozmery 54,2 x 39,1 x 15,7 centimetra a váži mierne cez 3 kilogramy. Na jeho zadnej strane nájdeme porty HDMI, DVI a VGA, musíme sa ale zaobísť bez USB portov, konektorov pre slúchadlá alebo napríklad vstavaných mikrofónov. Príjemná je aspoň prítomnosť digitálnych vstupov, ktoré umožňujú prepojenie monitora s ďalším externým zariadením (ako je herná konzola) a to bez nutnosti prepájať káble. S231HL dostanú užívatelia s DVI a VGA káble a tiež veľkorysú trojročnú záruku.

Acer S231 HL

S231 HL si vedie vo svojich parametroch skôr priemerne. Problémom je najmä zlé zobrazovanie odtieňov šedej farby a to vo svetlé aj tmavé časti spektra. Malý text je dobre čitateľný aj pri veľkosti fontu 5,3 bodu. Pozorovacie uhly sú trochu problematické, pretože sa uplatňuje výrazný posun farieb (svetlo modrá farba vyzerá pri pohľade z boku ako svetlo hnedá). Obrazovka sa tiež javí ako príliš tmavá, keď sa na ňu pozerá z horných a bočných uhlov - to je však bežná vec u všetkých TN + panelov. Doba pixelovej odozvy len 5 milisekúnd, čo na druhú stranu zabraňuje prílišnému rozmazávaniu obrazu.

Acer S231 HLVeľmi dobrá kvalita a vyváženosť farieb u S231 HL pri jeho nízkej cene robí tento monitor pomerne vhodným výberom. Na svoje si prídu najmä používatelia zháňajúci 23-palcový monitor pre každodenné využitie. Na druhú stranu však nejde o prvotriedny monitor na trhu a mnohé ďalšie ho vo svojich parametroch (najmä zobrazovanie odtieňov šedej a v pozorovacích uhloch) výrazne prekonávajú. Ak máte teda možnosť zaplatiť o niekoľko desiatok eur viac, vhodnejšou voľbou je nepochybne Lenovo LS2421p Wide. Tento monitor totiž ponúka štyri USB porty, spotrebuje menej elektrickej energie a poskytuje podstatne lepšie parametre obrazovky.

Acer S231 HL

Základné údaje:

Typ: LCD monitor

Veľkosť obrazovky: 23 palcov (58,4 cm)

Natívne rozlíšenie: 1920 x 1080 pixelov

Hmotnosť: 3,36 kilogramu

Rozmery: 542 x 391 x 157 milimetrov

Priemerná spotreba: 26 wattov

Uhly pohľadu: 176 ° vertikálne, 170 ° horizontálne

Pixelová odozva: 5 milisekúnd

Jas: 250 cd / m²

Dynamický kontrast: 12 000 000:1

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer S231 HL


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.