Preposlať Gateway FHX2402L

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Gateway FHX2402L

02.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak hľadáte dostupný monitor, ktorý vám pomôže trochu zredukovať účty za elektrinu, určite by ste mali zvážiť model FHX2402L od spoločnosti Gateway. Za príjemnú cenu dostanete monitor s kvalitným obrazom a elegantným dizajnom.

 

Gateway FHX2402L

Vzhľad tohto modelu sa naozaj celkom vydaril a páčil sa nám hlavne tenký rám a štýlový stojan. Rám monitora je klasicky čierny a povrchová úprava je lesklá, čo znamená vysokú mieru zachytávaniu nečistôt a odtlačkov prstov. Stojan je taktiež lesklý ak celkovému štýlu monitoru sa hodí dobre. Má rozmernú základňu, takže je stabilný a čo sa týka nastavenia polohy, tak si môžete upravovať len mieru sklonu. Výškové nastavenie a postavenie na pivot nie je možné, ale to sa dá vzhľadom na zameranie hlavne na domáce použitie odpustiť. Súčasťou výbavy monitora sú aj integrované reproduktory, ktoré poskytujú celkom dobrú kvalitu zvuku, a to aj pri vyššej úrovni hlasitosti. Klasické externé reproduktory samozrejme nahradiť nemôžu, ale ako núdzové riešenie sa použiť dajú. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 24 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a ponúkne veľmi príjemnú odozvu 2 ms.

 

Gateway FHX2402L

 Hodnota dynamického kontrastu je až zbytočne vysokých 12000000:1 a jas vykazuje klasických 250 cd/m2. Tento monitor je postavený na štandardnom TN panelu, čo sa bohužiaľ podpísalo na trochu horších pozorovacích uhloch, ktoré sú proti IPS konkurencii podstatne užší. Táto technológia má ale aj niekoľko výhod, medzi ktoré patrí hlavne nízka odozva. O podsvietenie sa postarali LEDky, takže sa môžete tešiť aj na veľmi nízku spotrebu. Užívateľské rozhranie monitora je jednoduché, prehľadné as nastavením sme nemali takmer vôbec žiadne problémy. Môžete si upraviť veľa vecí, ako je napríklad jas alebo farby a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z troch prednastavených módov. Gateway dal monitora do vienka módy Movie, Game a Picture, pričom najvyváženejší nastavenie poskytne mód Movie.

 

Gateway FHX2402L

Konektivní výbava je štandardná a na zadnej strane monitora nájdeme HDMI port, klasický VGA port a tiež rozhranie DVI-D. Je trochu škoda, že sa tu nenachádzajú nejaké USB porty, ktoré sú v poslednej dobe čím ďalej častejšie súčasťou základnej výbavy. Spolu s monitorom dostanete aj tri káble (HDMI, VGA, DVI-D), čo určite poteší. Kvalita obrazu je výborná a príjemne nás prekvapilo hlavne podanie farieb, ktoré sa dá porovnať aj s IPS konkurenciou. Problémy sme nemali ani s plynulosťou obrazu, takže po stránke kvality sme boli naozaj spokojní. Jedinou limitácie sú už spomínané trochu horšie pozorovacie uhly, takže pre čo najlepší zážitok bude lepšie, keď budete mať monitor priamo pred sebou. Okrem filmov sme si vyskúšali aj hry a zahrali si Midnight Club: Los Angeles, čo je zbesilá závodná hra pre PS3. Výsledok bol skvelý a vďaka nízkej odozve bol obraz úplne plynulý aj pri náročných scénach. Po stránke spotreby sa jedná o jeden z najúspornejších modelov v tejto kategórii a priemerných 16 wattov je na 24 palcový monitor naozaj výborná hodnota. 

 

Gateway FHX2402L

 

Gateway FHX2402L je veľmi vydarený monitor, ktorý kombinuje elegantný dizajn, kvalitný obraz a nízku spotrebu. Ak by sme chceli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to boli horšie pozorovacie uhly a absencia USB portov, ktoré by sa vzhľadom k multimediálnemu zameraniu určite hodili.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Gateway FHX2402L


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.