NEC


Preposlať NEC MultiSync PA301W - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC MultiSync PA301W - recenzia

04.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na naozajstného obra medzi profesionálnymi monitory, a to konkrétne na NEC MultiSync PA301W. Jedná sa o ideálny monitor pre grafikov a samozrejme tiež pre tých, čo nemajú hlboko do vrecka.

 

NEC MultiSync PA301W - recenzia

To, že máte čo dočinenia s naozaj profesionálnym monitorom, napovie už jeho dizajn. Žiadny tenký štýlový rám, ale poriadny kus poctivého železa. V pravej spodnej strane rámu sa nachádza dobre prístupný ovládací panel a na celkom hrubé nohe nájdeme rozmerný stojan. Ten vám ponúkne naozaj rozsiahle možnosti nastavenia polohy, čo od profesionálneho monitora tak nejako očakávame. Okrem nastavenia výšky, otáčanie a vyklápanie môžete monitor samozrejme postaviť aj na pivot. Aj napriek veľké rozmery monitora a jeho vysokú hmotnosť nás prekvapilo, ako ľahko sa poloha nastavuje a určite to nie je nepríjemný alebo náročný úkon. Jediný menší problém sme mali s postavením monitora na pivot, čo už je trochu ťažšie a vyžaduje to zručnosť. Teraz sa pozrieme na technické špecifikácie, ktoré sú naozaj úctyhodné. Tento monitor sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 30 palcov, ponúkne najvyššie rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov pri pomere strán 16:10 a statický kontrastný pomer 1000:1. 

 

NEC MultiSync PA301W - recenzia

Hodnota jasu je 300 cd/m2, odozva činí slušných 6ms a monitor sa pýši tiež výbornými pozorovacími uhlami 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Tento model je postavený na P-IPS matrici, čo má za následok hlavne už spomínané široké pozorovacie uhly a dobré zobrazenie farieb. Monitor je podsvietený pomocou technológie CCFL, takže určite nepatrí medzi nejako úsporné kúsky av ohľadu spotreby sú na tom monitory podsvietené LEDkami podstatne lepšie. Veľmi sa nám páčilo OSD menu, ktoré je prehľadné, jednoduché a všetky ovládacie prvky sú rozmiestnené intuitívne. Môžete si dokonca zvoliť farbu jednotlivých položiek menu, takže nie je problém prispôsobiť si používateľské rozhranie k obrazu svojmu. Dokonca aj pokročilá ponuka je dobre prístupná a určite sa v menu nestratíte. K monitoru dostanete samozrejme tiež CD so softvérom av programe MultiProfiler si môžete nastaviť snáď všetko, na čo si spomeniete. 

 

NEC MultiSync PA301W - recenzia

Monitor je vybavený aj senzorom AmbiBright, ktorý automaticky upravuje hodnotu jasu podľa okolia, však ide vypnúť a používať ho nemusíte. Konektivní výbava je na celkom slušnej úrovni a monitor je vybavený rozhraním DisplayPort, Digital (DVI-D), DVI a nechýba hned štvorica USB portov. Trochu nám tu chýbal klasický HDMI port, na ktorý by miesto určite zostalo. Kvalita obrazu je podľa očakávania výborná, ale nejaká tá chybička sa samozrejme vyskytla. Najväčším sklamaním pre nás bolo nerovnomerné podsvietenie, ktoré vôbec nepôsobí ako u profesionálneho monitora a napríklad menší model PA271w je na tom v tomto smere lepšie. Podanie farieb je skvelé, čierna farba je naozaj čierna a spokojní sme boli aj s plynulosťou obrazu, ktorá je dostatočná aj pre hráčov počítačových hier. Nakoniec sme si nechali spotrebu, ktorá je celkom vysoká, čo je dané hlavne veľkou uhlopriečkou a CCFL podsvietením. V priemere sme namerali 98 wattov a pri kalibrácii a ECO módu spotreba spadla na 69 wattov, čo je ale stále veľa. 

 

NEC MultiSync PA301W - recenzia

NEC MultiSync PA301W je obrovský monitor, ktorý je po technologickej stránke naozaj na výške a okrem vyššej spotreby, absencia HDMI a nie úplne rovnomerného podsvietenia mu nie je príliš čo vytknúť. Páčil sa nám skvelý stojan s rozsiahlymi možnosťami nastavenia polohy, USB hub, široké pozorovacie uhly, obsiahle možnosti nastavenia a samozrejme tiež kvalitné podanie farieb. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 2132 eur s DPH. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC MultiSync PA301W - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.