Preposlať Sharp Elite PRO-70X5FD

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sharp Elite PRO-70X5FD

06.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Sharp oživila označenie Elite, ktoré pôvodne patrilo televízorom Pioneer, a v dnešnej recenzii sa pozrieme na jedného zástupcu tejto rady. Má na to, aby sa honosil označením, ktoré patrilo legendárnemu televízora Pioneer Elite Kuro?

 

Sharp Elite PRO-70X5FD

Model Pioneer Elite Kuro je mnohými označovaný ako televízor s najlepším obrazom a veľa recenzentov dodáva, že zostal doteraz neprekonaný. Sharp Elite PRO-70X5FD sa mu chce nielen postaviť, ale samozrejme ho tiež poraziť, čo určite nebude ľahká úloha. Jedná sa o LED-LCD televízor, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad, a to ohromnými rozmermi. Tie sú 1621 x 1021 x 332.7 mm (so stojanom) a hmotnosť tohto obra činí 46 kg, takže manipulácia naozaj nie je najjednoduchšie a pri prenášaní si budete k sebe musieť prizvať nejakého siláka. Budete potrebovať tiež veľká obývacia izba, pretože v menšom by televízor zabral všetky voľné miesto. Dizajn nie je príliš výrazný a televízor hrá skôr na štýlovú nôtu, čo sa nám páčilo a celkový minimalistický vzhľad pekne dotvára zlaté logo Elite uprostred spodnej časti rámu. Rám okolo obrazovky je celkom tenký a má matnú povrchovú úpravu, takže prílišné náchylnosti na odtlačky prstov sa báť nemusíte.

 

Sharp Elite PRO-70X5FD

Štandardne dodávané diaľkové ovládanie je rovnako matne čierne, ako rám televízora a po ergonomickej stránke sme s ním nemali vôbec žiadne problémy. Jednotlivé tlačidlá sú od seba dostatočne vzdialené a rozmiestnenie je intuitívne, takže po chvíľke zvládnete ovládač používať aj poslepiačky. Základné technické špecifikácie tohto modelu sú naozaj impresívne. Uhlopriečka obrazu je majestátnych 70 palcov, najvyššie rozlíšenie činí 1920 x 1080 pixelov a pozorovacie uhly sú výborných 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Televízor podporuje tiež 3D obraz a disponuje technológiou 240 Hz. Užívateľské rozhranie je celkom jednoduché as orientáciou sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Všetky funkcie, aj tie pokročilejšie, sú dobre k nájdeniu a nastavenia sme zvládli behom chvíľky. Softvérová výbava je slušná, ale trochu nám chýbal plnohodnotný webový prehliadač, ktorý by sa k takto veľkej uhlopriečke hodil. Nechýba aplikácie pre prístup na Facebook, Twitter a YouTube, čo väčšina užívateľov určite využije. 

 

Sharp Elite PRO-70X5FD

To konektivní výbava je podstatne lepšie a telo televízora je doslova obsypaná rôznymi portami a výstupy. Vo výbave nájdeme 5 x HDMI port, 3 x Audio line-in, 1 x Audio line-out, 2 x USB, 1 x Component vstup, 2 x Composite vstup, 1 x VGA a nechýba ani digitálny audio výstup a rozhranie RJ-45 . Pomocou USB portu si môžete priamo na televízore prehrávať videá, púšťať hudbu alebo prezerať fotografie. A aká je kvalita obrazu? Absolútne fantastická a obraz je tak kvalitný, že prekonáva aj legendárny Pioneer Elite Kuro. Podanie čiernej farby je úplne úžasné a na trhu jednoducho nenájdete televízor, ktorý by zvládol čiernu farbu lepšie a pokojne môžete hľadať aj medzi tými najdrahšími plazmami. Ostatné farby sú na tom tiež veľmi dobre a sťažovať si nemôžeme ani na plynulosť obrazu, ktorá je skvelá a vďaka technológii 240 Hz si môžete plynule užívať aj náročné športové prenosy. Podsvietenie je príjemne rovnomerné a vďaka širokým pozorovacím uhlom sú farby stabilné aj pri výraznom bočnom pohľade. Energetická náročnosť je ohromná, ale to sa dalo vzhľadom k veľkosti čakať. 

 

Sharp Elite PRO-70X5FD

Sharp Elite PRO-70X5FD je fantastický televízor a určite sa jedná o jeden z najvyspelejších modelov súčasnosti. Ponúkne hlavne úžasný obraz, ktorý jednoducho nemá konkurenciu a na hlavu poráža všetky televízory, ktoré sme kedy videli. Páčila sa nám tiež štedrá konektivní výbava a minimalistický dizajn. Aj u tohto modelu ale nájdeme niekoľko negatívnych vlastností a tou najväčšou je pravdepodobne cena. Tá sa pohybuje okolo astronomických 6800 dolárov (cca 136 000 Sk bez DPH), takže Elite PRO-70X5FD je naozaj iba pre tých, čo nemajú hlboko do vrecka a sú fanúšikmi moderných technológií. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sharp Elite PRO-70X5FD


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.