Preposlať LG a Samsung OLED TV na CES 2012

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

16.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Okrem klasických televízorov boli na konferencii CES 2012 predstavené aj niektoré OLED televízory, čo je budúcnosť, ktorú by sa mohlo toto médium uberať. Na CES si s novými modelmi konkurovali hlavne LG a Samsung.

 

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

O OLED televízoroch sa hovorí už dlho, niekoľkokrát boli predstavené prototypy rôznych veľkostí a špecifikácií, no do predaja sa nikdy nedostali. Je to hlavne kvôli vysokej cene, táto technológia je stále veľa drahá a nesmierne nákladný vývoj sa premieta aj do koncovej ceny. Avšak, na konferencii CES boli predstavené dva OLED televízory a podľa výrobcov by sa mali ešte tento rok dostať do klasického predaja. Obe spoločnosti predstavili televízory o zhodné uhlopriečkou 55 palcov, takže to trochu vyzerá, že predstavenie prvých OLED modelov pre klasický predaj bolo snáď dohodnuté. Najviac technických špecifikácií sa nám dostalo od kórejského giganta LG, tak sa na ich novinku poďme pozrieť. Predstavený model nesie označenie 55EM9600 a zaradením bude samozrejme patriť medzi high-end prístroje. 

 

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

Ako sme sa už zmienili, uhlopriečka obrazu bude 55 palcov a vzhľadom k použitej OLED technológii si mohol výrobca dať záležať na konštrukciu. A tá sa naozaj vydarila, po fyzickej stránke je to prekrásny kus techniky, ktorý patril na konferencii CES právom medzi najobletovanejších. Telo je tenké iba 4 mm a rám je takmer neviditeľný, takže to pôsobí dojmom, že máte pred sebou len samotný obraz a nie televízor. Vďaka nízkej hmotnosti, ktorá je len 7.5 kg, je tento model ideálny kandidát pre zavesenie na stenu. Aby bolo dosiahnuté čo možno najlepšieho obrazu a najvernejší reprodukcie farieb, tento televízor používa štvorfarebné pixely, čo by malo znamenať aj širšie pozorovacie uhly. LG vyhlásilo, že tento typ televízora má asi 1000x lepšiu odozvu, než klasické LCD modely, takže obraz bude úplne plynulý, a to pri akýchkoľvek scénach. 

 

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

V predchádzajúcich rokoch to vyzeralo s OLED televízory tak, že uhlopriečka bola malá a cena doslova astronomická. Tento televízor bude samozrejme tiež drahý, je to výstavná skriňa moderných technológií, ale podľa LG bude jeho cena zodpovedať tomu, čo ponúkne. Predaj by mohol začať koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. Ďalšia spoločnosť, ktorá na CES predstavila OLED televízor, bola Samsung. Tá príliš veľa technických špecifikácií nezverejnila, ale niečo málo sa von predsa len dostalo. Ich nový model disponuje, rovnako ako v prípade LG, uhlopriečkou 55 palcov a opäť sa jedná o tenký a atraktívny televízor. Samsung sa letmo zmienil o výbave, ktorá bude zahŕňať vstavanou HD webkameru a táto kamera sa bude, okrem klasických videohovorov, čiastočne starať aj o ovládanie televízora. 

 

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

Samsung u tohto modelu použil ovládanie gestami, teda vec podobnú Kinectu pre Xbox 360 a práve wekamera sa stará o snímanie priestoru pred televízorom. Táto technológia okrem iného zvládne aj rozpoznávanie tvárí a OLED od Samsungu zvládne aj ovládanie hlasom. Vnútri televízora nájdeme dvojjadrový procesor, ktorý zariadi plynulý multitasking a samozrejme nebude chýbať množstvo aplikácií (napríklad webový prehliadač) v štýle Smart TV. Dátum uvedenia do predaja zatiaľ zverejnené nebolo, ale Samsung bude chcieť prísť na trh zhruba v rovnakom čase, ako LG. S OLED televízory to teda zatiaľ vyzerá naozaj dobre a podľa niekoľkých prognóz by mohla ich cena v priebehu piatich rokov spadnúť na úroveň súčasných LCD modelov. 

 

LG a Samsung OLED TV na CES 2012

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG a Samsung OLED TV na CES 2012


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.