Preposlať Lenovo ThinkVision LT1421

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lenovo ThinkVision LT1421

18.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak používate notebook na prácu, tak iste viete, že jeho displej nestačí na všetko a napríklad pre prezentácie nemusí byť práve ideálne. Najlepšie možnosťou je použiť externý monitor, ale čo keď často cestujete? Brať si na cesty plnohodnotný monitor samozrejme nejde, však na trhu existujú aj kompaktné modely, ktoré sú určené priamo k cestovaniu.

 

Lenovo ThinkVision LT1421

Na jeden taký sa v dnešnej recenzii pozrieme a má ho na svedomí spoločnosť Lenovo, ktorá je známa hlavne svojimi pracovnými business notebooky z radu ThinkPad. A práve k nim sa prenosný monitor označený ako ThinkVision LT1421 hodí úplne najviac. Môžete ho samozrejme použiť aj k iným značkám, to nie je vôbec žiadny problém, ale is ohľadom na dizajn by sme odporúčali notebooky radu ThinkPad. Vzhľad tohto monitora je, rovnako ako notebookov ThinkPad, veľmi jednoduchý, minimalistický a nenájdete na ňom žiadne zbytočné výstrelky. Je to proste monitor určený hlavne na prácu a na nič iné si ani nehrá. Telo monitoru je čierne, plasty sú matné, takže nie sú náchylné na odtlačky prstov a spodná časť sa dá odklopiť a funguje ako stojan s rozmernou základňou, ktorá mu poskytuje skvelú stabilitu. Vzhľadom ku konštrukcii nie sú možnosti nastavenia polohy nijako závratné a vlastne si môžete upravovať len sklon. Veľmi sa nám páčili príjemné rozmery, napríklad rám monitora je na bokoch a hornej časti silný iba 10.1 mm av širšie, spodnej časti má stále slušných 27.9 mm. 

 

Lenovo ThinkVision LT1421

Hmotnosť tohto modelu je 1.04 kg a vďaka uhlopriečke obrazu 14 palcov ho bez problémov dáte do takmer akejkoľvek tašky k notebooku. Keď už sme spomenuli uhlopriečku obrazu, tak musíme prezradiť aj ostatné špecifikácie. Najvyššie rozlíšenie displeja je štandardných 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16:9 a statický kontrastný pomer činí 400:1. To síce nie sú nejaké extra hodnoty, ale kompaktné rozmery sú to, čo sa počíta. Obraz je vo väčšine prípadov kvalitnejšie, než na väčšine notebookov a určite oceníte matnú povrchovú úpravu displeja, takže sa nikde nič neleskne. Uvedenie monitora do prevádzky je záležitosť vskutku jednoduchá a určite to zvládnete bez najmenších problémov. Do svojho notebooku musíte nainštalovať iba softvér DisplayLink, ktorý dostanete na priloženom CD, a potom stačí len prepojiť monitor s notebookom pomocou USB kábla (súčasť balenia). V programe si môžete nastaviť napríklad rozlíšenie alebo orientáciu monitora.

 

 

Lenovo ThinkVision LT1421

Ak váš notebook nemá optickú mechaniku, môžete si softvér samozrejme stiahnuť aj z webu výrobcu. Monitor čerpá energiu pomocou USB kábla z notebooku, takže nemusíte používať žiadne káble pre zapojenie do elektrickej siete, čo je určite praktické, pretože pri častom prenášaní každý kábel prekáža. Teraz sa pozrieme na kvalitu obrazu, ktorá nás celkom príjemne prekvapila. Ocenili sme hlavne naozaj dobré podanie farieb, ktoré sme od monitoru na cesty tak nejako nečakali. Kvalita zobrazeného textu je výborná, jednotlivé písmenká sú príjemne ostrá a dobre čitateľná aj pri malom fontu. Zobrazenie čiernej farby je priemerné a občas nám pripadala skôr ako tmavšie šedá, ale nejedná sa o nič výrazného. Pozorovacie uhly patrí skôr k priemeru a pri vychýlení o zhruba 70 stupňov sme si všimli, že sa farby začali zhoršovať a obraz bol horšie čitateľný. Na druhú stranu, takmer všetky parametre a vlastnosti sú stále lepšie, ako u väčšiny displejov na notebookoch. 

 

Lenovo ThinkVision LT1421

Lenovo ThinkVision LT1421 je určite zaujímavý počin určený pre časté cestovateľov, ktorí potrebujú k svojmu notebooku externý monitor a zároveň počítajú každý kilogram navyše. Ponúkne kompaktné rozmery, nízku hmotnosť av neposlednom rade kvalitný obraz. Páčilo sa nám ako dobré zobrazenie farieb, tak ostrý text. Poteší tiež cena, ktorá sa na našom trhu pohybuje okolo 125 eur s DPH. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lenovo ThinkVision LT1421


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.