Preposlať Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

20.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Aj keď sa tohtoročný ročník gigantické výstavy CES 2012 obišiel bez nejakých výrazných technologických pokrokov, udial sa tu jeden celkom zaujímavý súboj. Ten sa stal na poli televízorov, kde sa proti sebe postavili hlavné hráči v tejto oblasti, a to Samsung, LG a Sony.

 

Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

Spoločnosti Samsung a LG predstavili na CES nové OLED televízory, ktoré by sa mali začať predávať už tento rok a na súboj je vyzvala spoločnosť Sony. Tá ale neprišla s OLED televízorom, čo sa od nej tak trochu očakávalo, ale s Crystal LED televízorom. Ale s naozajstným LED televízorom, nie s tým,, marketingovým ", ako vo väčšine prípadov. Označenie LED TV používa napríklad Samsung, ale všetci asi vedia, že sa jedná o štandardnú LCD televízor s podsvietením pomocou LEDiek. Televízor od Sony má ale displej kompletne zložený z týchto jednotlivých diód (obraz sa skladá z viac ako 6 000 000 diód), takže sa dá naozaj označiť ako 100% LED televízor. Sony Crystal LED TV disponuje uhlopriečkou obrazu 55 palcov (Samsung a LG predstavili rovnako veľké televízory, čo určite nie je náhoda), ponúkne Full HD rozlíšenie a podľa Sony je to hlavný konkurent pre prichádzajúcu generáciu OLED televízorov. 

 

Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

Je trochu zvláštne, že sa Sony vydala touto cestou, pretože je to jeden z hlavných priekopníkov na poli OLED televízorov a niekoľko prototypov už predstavila. Na druhú stranu ale vyhlásila, že na OLED technológiu úplne nezanevrela a že sa bude i naďalej venovať jej rozvoju. Vráťme sa ale k späť k LED televízora. V čom sú najväčšie výhody použitia tejto technológie? Proti klasickým LCD televízorom má navrch takmer vo všetkom, ale najväčšie rozdiely by mali byť v ostrosti obrazu, plynulosti, spotrebe a tiež v podaní farieb. Boli zverejnené aj niektoré základné technické informácie a Sony sa chváli hlavne úžasnými pozorovacími uhlami, ktoré sú až 180 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Hodnota jasu je 400 cd / m², čo nie je nijak extra zaujímavé, avšak u kontrastu Sony udáva, že je za limitom merateľnosti. 

 

Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

Celkovo by mal tento televízor ponúknuť až 3.5x vyšší kontrast, než klasické LCD modely a keď budeme pokračovať v porovnávaní, ponúkne aj približne 10x rýchlejšiu odozvu. Sony hovorí aj o dokonalom obrazu za akýchkoľvek podmienok, takže už by malo byť jedno, či sa pozeráte v tmavom alebo svetlom prostredí a samozrejme bola spomenutá aj nízka spotreba. Tá by sa mala podľa oficiálnych špecifikácií pohybovať okolo 70 W, čo je naozaj nízka hodnota a sme zvedaví, či ju ponúkne aj finálny model. Rovnako ako Samsung a LG, aj Sony by chcelo uviesť svoj nový televízor do predaja ešte tento rok, pričom sa očakáva prelom tretieho a štvrtého štvrťroku. Podľa nás sa Sony od OLED technológia trochu odpútalo kvôli veľa vysokým výrobným nákladom, avšak je jasné, že televízor s technológiou Crystal LED lacný tiež nebude. Oficiálna cena zatiaľ nie je známa a sme na ňu naozaj zvedaví. 

 

Sony Crystal LED - skutočný LED televizor

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Crystal LED - skutočný LED televizor


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.