AOC


Preposlať AOC e1649Fwu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC e1649Fwu

24.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pred nedávnom sme vám predstavili kompaktný a prenosný monitor od spoločnosti Lenovo ako doplnok k notebooku a v dnešnej recenzii sa k tejto kategórii vrátime. Otestovali sme si podobný monitor od spoločnosti AOC, a to model s označením e1649Fwu.

 

AOC e1649Fwu

 Jedná sa o trochu rozmernejšieho konkurenta už spomínaného Lenova, však ponúkne niekoľko vlastností, ktoré u ThinkVision LT1421 nenájdete (pivot). Opäť sa jedná o prístroj určený hlavne pre tých, ktorí často cestujú a kvôli práci potrebujú lepší monitor, než aký sa nachádza na ich notebooku. Alebo potrebujú jednoducho a len väčšiu pracovnú plochu, tento model totiž vie pracovať v duálnom móde, takže vám poskytne extra priestor na displeji na notebooku. Dizajn monitoru je celkom jednoduchý, je to proste klasický čierny rámik so zaoblenými rohmi a čo si budeme nahovárať, v tejto kategórii príliš veľa miesta pre nejako netradičný dizajn nie je. Plast na tele displeja má bohužiaľ lesklú povrchovú úpravu, takže na ňom zostávajú odtlačky prstov, len sa okolo neho mihnú. Na zadnej strane sa nachádza podarený stojan, ktorý poskytuje monitoru celkom slušné možnosti nastavenia polohy a nechýba ani možnosť postaviť ho na pivot.

 

AOC e1649Fwu

Monitor je vybavený technológiou auto-pivot, ktorá nastavuje obraz podľa toho, ako ho otočíte. Docela nás potešil tenký rámik okolo displeja a celý design završuje logo spoločnosti AOC v spodnej časti rámu. Čo sa týka základných špecifikácií, tak tento model ponúkne uhlopriečku obrazu 15.6 palcov, najvyššie rozlíšenie 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozvu 16 ms. Statický kontrastný pomer je 500:1 a hodnota jasu vykazuje 200 cd/m2. Na tele monitora sa nachádza iba mini-USB port, ktorý sa starý ako o dodávku energie, tak o prepojenie s notebookom. Žiadne iné konektory tu nie sú a úplne chýba tiež ovládací panel, všetky nastavenia prebieha pomocou špeciálneho softvéru. Uvedenie monitora do prevádzky je naozaj jednoduché, stačí nainštalovať softvér DisplayLink do počítača, potom len pripojiť USB kábel a je hotovo. 

 

AOC e1649Fwu

 USB kábel dostanete v balení a má dvojitú koncovku, pretože niektoré počítače nemusia monitora poskytovať dostatočný prísun energie a v tomto prípade budete musieť použiť koncovky obe. Teraz sa pozrieme na kvalitu obrazu, ktorá je celkom slušná a v niekoľkých ohľadoch nás príjemne prekvapila. Ocenili sme hlavne veľmi dobrú čitateľnosť textu, jednotlivé písmená sú bez problémov čitateľná aj pri naozaj malom fonte a navyše sú príjemne ostrá. Podanie farieb je celkom solídny a pokrivkáva iba podanie čiernej farby, ktorá je skôr sivá a celkovo spadá pod priemer. Mierne sklamanie pre nás znamenali aj pozorovacie uhly, ktoré sú iba 90 stupňov z horizontálneho a 50 stupňov z vertikálneho hľadiska, čo znamená, že sa obraz zhorší už pri nepatrnom vychýlení z ideálnej polohy. Za horší zobrazenie čiernej farby a nie príliš široké pozorovacie uhly môže pravdepodobne použitie jednoduchšieho TN panela.

 

AOC e1649Fwu

 

AOC e1649Fwu je celkom vydarený prenosný monitor, ktorý si svojich zákazníkov určite nájde. Ocenili sme hlavne dobrý stojan, rozsiahle možnosti nastavenia polohy a kvalitné zobrazenie textu. Hlavné nedostatky boli neveľmi dobré zobrazenie čiernej farby, horšie pozorovacie uhly a aj lesklý povrch, ktorý je veľa náchylný na odtlačky prstov. Cena sa pohybuje okolo 130 dolárov (cca 100 eur bez DPH).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku AOC e1649Fwu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.