Preposlať Acer S231HL

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer S231HL

26.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak hľadáte nový monitor a nechcete zruinovať svoj rozpočet, máme pre vás priamo ideálny prístroj. Jedná sa o monitor od spoločnosti Acer s označením S231HL a najviac vyniká pomerom ceny k výbave.

 

Acer S231HL

Jedná sa o jeden z najlacnejších monitorov vo svojej veľkostnej kategórii a potešil nás hlavne fakt, že výbava nebola príliš ochudobnená. Na technické špecifikácie sa ale pozrieme až neskôr a začneme ako vždy dizajnom. Ten nie je príliš výrazný a monitor nijako nevybočuje z radu podobných prístrojov. Ak nás ale niečo naozaj oslovilo, tak to bol tenký rám okolo displeja. Ten má šírku iba 17.8 mm, čo je vec, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad. Na niektoré konkurenciou, ako napríklad na AOC e2243FW, síce nestačí, ale i tak je tenkosť rámu veľmi príjemná. Ďalšie príjemný faktor je ten, že plasty nie sú príliš náchylné na odtlačky prstov a udržať monitor čistý tak nedá príliš veľa práce. Jediný ozdobný prvok na tele monitora je logo výrobcu. Trochu nás sklamal stojan, ktorý má len obmedzené možnosti nastavenia polohy, ale chápeme, že niekde sa ušetriť muselo. Monitor môžete iba vyklápať dopredu a dozadu a na nejaké nastavenie výšky alebo možnosť postaviť monitor na pivot zabudnite. Inak je ale stojanček celkom pevný a monitora poskytuje slušnú stabilitu. 

 

Acer S231HL

Teraz sa pozrieme na základné technické špecifikácie, ktoré nie sú nijako prekvapujúce. Na uhlopriečkou 23 palcov ponúkne tento monitor rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a dynamický kontrastný pomer 12000000:1. Páčila sa nám nízka odozva, ktorá je len 5ms, takže na svoje si prídu aj hráči počítačových hier. Integrované reproduktory sa na tele monitora nenachádzajú, čo priraďujeme nízkej cene. Pod rámom sa nachádza päť ovládacích tlačidiel, ktoré sú celkom dobre prístupná a slúži k pohybu v menu. Samotné užívateľské rozhranie je jednoduché, rýchlo sme sa v ňom zorientovali a so samotným nastavením sme nemali žiadne väčšie problémy. V menu si môžete nastaviť veľa vecí, a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z piatich prednastavených módov obrazu (Movie, Standard, Text, Graphic a User). Mód Standard ponúkne najlepšie vyvážený obraz, a pokiaľ zvolíte mód User, môžete si ho upraviť podľa seba a potom uložiť. 

 

Acer S231HL

Acer S231HL

Konektivní výbava je veľmi dobrá a páčilo sa nám, že v tomto ohľade Acer nešetril. Na tele monitora nájdete klasiku v podobe HDMI portu a nechýba ani rozhranie DVI a VGA. Rozhranie USB tu samozrejme nie je, ale vzhľadom k cenovej kategórii nás to ani neprekvapilo a určite sme to nezistili ako negatívum. Je veľmi praktické mať dva digitálne výstupy, takže môžete používať počítač a napríklad hernú konzolu bez nutnosti prepojovania káblov. Teraz sa dostávame ku kvalite obrazu, ktorá je síce dobrá, ale pár výhrad k nej máme. Sklamali nás hlavne obmedzené pozorovacie uhly, farby sa začnú deformovať celkom rýchlo a zobrazenie čiernej farby tiež nepatrí k vlastnostiam, ktorými by sa mohol tento monitor chváliť. Toto obmedzenie je dané hlavne použitím TN panelu, ktorý má jednoducho svoje limity. Ostrosť obrazu je v poriadku a ocenili sme aj jeho veľmi dobrú plynulosť. Spotreba 26 wattov patrí skôr k priemeru a na trhu sú určite aj úspornejšie monitory. 

 

Acer S231HL

Acer S231HL je slušný a lacný monitor, ktorý si na nič nehrá, a jeho vlastnosti sú presne úmerné nízkej obstarávacej cene. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí hlavne solídne výbava, plynulý a ostrý obraz av neposlednom rade tiež tenký rám. Medzi tie neveľmi dobré vlastnosti patrí hlavne horšie zobrazenie čiernej farby a obmedzené pozorovacie uhly. Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 180 dolárov (cca 141 eur). 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer S231HL


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.