Preposlať Mitsubishi WD-73840

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mitsubishi WD-73840

30.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na televízor od spoločnosti Mitsubishi, ktorý vyniká hlavne svojimi monštróznym rozmery. Pred nákupom tohto televízora tak starostlivo premerajte svoju obývačku, pretože ak nie je dostatočne rozmerný, Mitsubishi WD-73840 ho zaberie celý.

 

Mitsubishi WD-73840

Je to síce len ťažko uveriteľné, ale v modelovom rade Diamond 840 od Mitsubishi je tento 73 palcový televízor najmenšie a v ponuke je ešte 83 a 93 palcové verzie. Po designovej stránke sa tento model celkom podaril, je patrične elegantný a môže byť aj štýlovým módnym doplnkom do obývacej izby. Tenký rám okolo displeja je lesklý, čo síce vyzerá dobre, ale je to magnet na odtlačky prstov, takže častému čisteniu sa nevyhnete. V spodnej strane rámu sa nachádza integrovaný reproduktor, ktorý nás kvalitou zvuku príjemne prekvapil. Výsledný zvuk patrí k tomu najlepšiemu, čo súčasné televízory ponúkajú a ocenili sme hlavne jeho čistotu aj pri vyššej úrovni hlasitosti. Ona celková kvalita zvuku je absolútne špičková a zvukový výstup na televízore ponúkne tú najlepšiu kvalitu zvuku, čo si môžete predstaviť. Diaľkové ovládanie, ktoré dostanete ako súčasť balenia, je celkom jednoduché a zvykli sme si na neho naozaj rýchlo. 

 

Mitsubishi WD-73840

Ponúkne celkom veľké tlačidlá s dostatočnými rozstupmi a intuitívne rozloženie, takže po chvíľke cviku môžete ovládač používať aj poslepiačky. Len je škoda, že nie je kompletne podsvietené. Základné technické špecifikácie tohto televízora sú naozaj impozantné a dominuje im uhlopriečka obrazu, ktorá je už spomínaných 73 palcov. Najvyššie rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a tento model disponuje technológiou 120Hz, ktorá sa stará o dostatočne plynulý obraz. Užívateľské rozhranie je celkom podarené, po grafickej stránke je navrhnuté dobre as nastavením sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Môžete si upraviť veľa vecí, ako jas, farby alebo kontrast a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, k dispozícii je tu tiež niekoľko predstavených módov obrazu (Bright, Natural, Brilliant, ADV1, ADV2). Softvérová výbava je ľahko nadpriemerná, avšak konkurenti v podobne spoločností Samsung a Sony toho ponúkajú podstatne viac. Súčasťou výbavy je prístup k službám Facebook, Twitter, Flickr a Picasa a nechýba ani streamovať služba voodoo. 

 

Mitsubishi WD-73840

Tento televízor ponúkne aj celkom dobrú konektívnu výbavu, ktorá zahŕňa klasiku v podobe HDMI a nechýba ani rozhranie Komponent, Kompozit a USB port. Vďaka nemu si môžete priamo na televízore prezerať fotografie alebo prehrávať pesničky, čo určite ocenia veľa užívateľov. O pripojenie k internetu sa stará rozhranie Ethernet a je trochu škoda, že sa tu nenachádza WiFi prijímač pre bezdrôtové pripojenie. Kvalita obrazu je na tom veľmi dobre, avšak jednu negatívnu vlastnosť sme zaznamenali. Tou je horšie podanie čiernej farby, ktorá sa stáča skôr do šedej a pri veľa tmavých scénach je to nepríjemne rozpoznateľné. Plynulosť obrazu je ale skvelá a to platí aj pre detailnosť a podanie ostatných farieb, ktoré patria k nadpriemeru. Tento model zvládne aj 3D obraz a treba podotknúť, že veľmi dobre. 3D má dostatočnú hĺbku, ostrosť a celkovo patrí k tomu najlepšiemu trojrozmernému obrazu, čo sme kedy na domácom televízore videli. Bohužiaľ, 3D okuliare nie sú súčasťou balenia a budete si ich musieť zaobstarať zvlášť. 

 

Mitsubishi WD-73840

Mitsubishi WD-73840 je veľmi vydarený televízor pre náročných užívateľov, ktorí potrebujú hlavne veľkú uhlopriečku. 73 palcov je už naozaj veľa, takže si radšej poriadne premerajte priestor, kam ho budete chcieť umiestniť. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí špičková kvalita zvuku, dobré podanie farieb a tiež až prekvapivo kvalitný 3D obraz. Ako najväčší nevýhodu sme videli horšie podanie čiernej farby, absenciu WiFi a tiež 3D okuliarov, ktoré si musíte kúpiť zvlášť. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mitsubishi WD-73840


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.