HP


Preposlať HP 2311x

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP 2311x

01.02.2012 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme trochu podrobnejšie na dostupný monitor od spoločnosti HP, a to na model s označením HP 2311x. Tento monitor zaujme hlavne pomerom cena / výbava a poteší aj elegantným dizajnom.

 

HP 2311x

Celkom vydarený vzhľad nás zaujal hneď na prvý pohľad. Telo monitoru je celé čierne a povrchová úprava je lesklá, čo monitora pridáva na elegancii, ale zároveň uberá na praktickosti, pretože na povrchu celkom radi zostávajú odtlačky prstov. Dielenské spracovanie je solídne, aj keď celkovo pôsobí monitor možno až príliš plastovo. Páčil sa nám celkom tenký rám okolo displeja, v ktorého spodnej časti uprostred sa nachádza logo výrobcu a na strane pravej je umiestnený dobre prístupný ovládací panel. Súčasťou výbavy je samozrejme tiež stojan, ktorý je rovnako lesklý, ako telo monitora a celkovo sa k jeho štýlu celkom dobre hodí. Jeho základňa je rozmerná, takže stabilita monitoru je dobrá, ale možnosti nastavenia polohy sú trochu horšie. Stojan vám umožní iba vyklápanie, a to v rozsahu 25 stupňov a na výškové nastavenie alebo dokonca postavenie na pivot môžete zabudnúť. Tento model je určený hlavne do domácnosti, pre multimediálne použitie, čomu zodpovedajú aj jeho technické parametre. 

 

HP 2311x

Uhlopriečka obrazu je 23 palcov a najvyššie rozlíšenie činí klasických 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Hráči určite ocenia celkom slušnú odozvu, ktorá je 5 ms a medzi ďalšie vlastnosti monitoru patrí napríklad jas o hodnote 250 cd/m2 a statický kontrastný pomer 1000:1. Hodnota dynamického kontrastu je až 3 000 000: 1. Pozorovacie uhly 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska sú trochu horšie a môže za hlavne to použitie TN panela. Užívateľské rozhranie monitora je naozaj jednoduché, a ak ste sa už niekedy stretli s OSD od HP, určite nebudete mať žiadne väčšie problémy. Všetky funkcie sú dobre prístupné už z počiatočného menu a rozvrhnutie je vcelku intuitívne. Môžete si tu upraviť a nastaviť veľa vecí, alebo si vybrať jeden z piatich prednastavených módov obrazu (Movie, Gaming, Text, Photo, a Custom), pričom najlepším módom sme zbadali Movie, ktorý ponúkne dobrý pomer medzi verným podaním farieb a detailnosťou. 

 

HP 2311x

Po stránke konektívnej výbavy je všetko v úplnom poriadku a na tele monitora nájdete všetko, čo by ste od podobne zameraného monitora očakávali. O pripojenie sa postará klasika v podobe HDMI a okrem tohto rozhrania je tu aj VGA a DVI-D. Spolu s monitorom dostanete aj VGA a DVI kábel, čo určite poteší. Čo sa týka kvality obrazu, tak tá je celkom dobrá, ale priestor ku kritike tu samozrejme je. Najviac sa nám páčila veľmi dobrá čitateľnosť textu, a to aj pri malom fonte a dobrá je aj plynulosť obrazu spolu s detailnosťou. Výčitku sme mali hlavne k nie príliš dobrému zobrazenie čiernej farby a celkom veľké tmy obrazu, ktorý najviac vynikne pri nastavení módu Gaming. Väčšinu zákazníkov určite poteší nízka spotreba, pri našom teste sme namerali najviac 26.4 W a pri kalibrácii spadla spotreba na 15.6 W. Výrobca uvádza typickú spotrebu 33 W, takže výsledky sú to naozaj dobré. 

 

HP 2311x

HP 2311x je vydarený LCD monitor, ktorý zaujme hlavne prijateľnou cenou a slušnou výbavou. Za necelé 162 eur s DPH dostanete štýlový, aj keď možno až moc plastový monitor, ktorý si na nič nehrá a svoju prácu odvádza vážne dobre. Do domácnosti na filmy a občasné hranie sa skrátka jedná o ideálny prístroj, ktorý navyše disponuje veľmi nízkou spotrebou. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP 2311x


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.