AOC


Preposlať AOC d2357Ph

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC d2357Ph

07.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

3D technológii sa síce predpovedalo, že upadne skoro do zabudnutia, ale podľa všetkého sa tak nedeje, pretože na trh mieri stále nové a nové 3D prístroja. V dnešnej novinke sa pozrieme na monitor od spoločnosti AOC s pasívnou 3D technológií.

Jedná sa o monitor s označením d2357Ph a AOC s ním chce zaujať hlavne hráčov počítačových hier a filmových nadšencov, ktorí vyhľadávajú 3D obraz a zároveň by chceli používať viac monitorov. Tento monitor sa totiž vyznačuje veľmi tenkým rámom, ktorý má na boku len 5.3mm, čo je výhoda práve pri zapojení viacerých monitorov vedľa seba. Keď vedľa seba dáte monitory s hrubším rámom, tak medzi nimi vznikne nepríjemný, tlstý kus plastu, ktorý narúša obraz. Vďaka tenkému rámu ale od seba budú obrazovky monitorov AOC d2357Ph oddelené iba 10.6 mm, čo bude z dostatočnej vzdialenosti sotva viditeľné. Spodná časť rámu je nepatrne hrubší, takže pri použití viacerých monitorov je možné použiť iba klasické postavenie. Uprostred tejto spodnej časti rámu sa nachádza logo spoločnosti AOC. 

 

AOC d2357Ph

 Po stránke dizajnu sa jedná o veľmi vydarený model, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Čiastočne je to vďaka už spomínanému veľmi tenkému rámu a čiastočne tiež vďaka ozdobné strieborné spodnej časti, ktorá monitora dodáva na elegancii. Po vzhľadovej stránke sa nám zapáčil tiež minimalistický stojan, ktorý sa k celkovému štýlu monitoru celkom hodil a je navyše ľahko odnímateľný. O možnosti nastavenia polohy sa toho zatiaľ príliš nevie, ale pravdepodobne bude iba základné a postavenie na pivot neočakávame. Vzhľadom k podarenému dizajnu a veľmi tenkému rámu primeraný zapojenie viacerých monitorov vedľa seba vyhral tento model cenu iF Designed Award 2012. Čo sa týka špecifikácií, tak AOC d2357Ph sa bude ponúkať s uhlopriečkou obrazu 23 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a AOC sa chváli tiež skvelou odozvou, ktorá činí len 2 ms.

 

AOC d2357Ph

O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky, ktoré majú pozitívny vplyv ako na ostrosť obrazu, tak na spotrebu. Je trochu škoda, že je monitor postavený na obyčajnom TN panelu, čo bude mať pravdepodobne limitácie v pozorovacích uhloch. Ako sme sa už zmienili, tento model používa pre 3D obraz pasívne technológiu, čo znamená, že vytvára obraz pre každé oko zvlášť. Pre 3D obraz samozrejme budete musieť použiť špeciálne okuliare, ale pasívne polarizačné sú oveľa ľahšie a teda príjemnejšie na nosenie, ako trochu neohrabané aktívne 3D okuliare. Nehľadiac na to, že sú oveľa lacnejšie. Monitor samozrejme zvládne tiež konverziu z 2D do 3D obrazu. Čo sa týka konektívnej výbavy, tak tá zahŕňa hneď dva HDMI porty, čo určite poteší. Podľa prvých informácií by mal predaj začať koncom marca, a to za cenu okolo 300 euro.

 

AOC d2357Ph

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku AOC d2357Ph


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.