Preposlať BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

09.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť BenQ predstavila nový LCD monitor zameraný hlavne na hráča real-time stratégií, ktorý zaujme tiež veľmi dobrou výbavou. Na našom trhu sa tento monitor už predáva, tak sa poďme pozrieť, čo nám môže ponúknuť.

 

BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

Jedná sa o LCD monitor s označením RL2450HT a na jeho vývoji sa podieľal tím z real-time stratégia Starcraft 2, Stardale (Bomber, July a Ace). Pri návrhu monitora sa výrobca sústredil hlavne na skvelú viditeľnosť v temných priestoroch, čo je práve pre real-time stratégie dôležité, pretože veľká časť mapy je väčšinou pod čiernou hmlou. BenQ spolupracuje s profesionálnymi hráčmi počítačových hier celkom často, čo oceňujeme. Dizajn monitoru je celkom jednoduchý, nejedná sa o nejako extra výrazný kúsok, ale na druhú stranu svojim dizajnom určite ani neurazí. Telo je vyvedené klasicky v čiernej farbe, je doplnené niekoľkými červenými doplnkami a jediným, trochu výraznejším ozdobným prvkom, je logo spoločnosti v spodnej časti rámu. Zapáčil sa nám celkom tenký rámik a tiež stojan, ktorý ponúkne slušné možnosti nastavenia polohy.

 

BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

Okrem klasiky v podobe vyklápanie si môžete upraviť aj výšku monitora a nechýba ani rotácie, takže svoju polohu si nájde naozaj každý. Zadná časť monitoru je takmer prázdna, je tu len veľké logo spoločnosti BenQ a konektívna výbava. Na práve strane tela monitora sa nachádza ovládací panel, ktorý je celkom dobre prístupný a vyzerá pohodlne. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 24 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2. BenQ sa pýši tiež skvelou odozvou, ktorá je iba 2 ms G2G alebo 5 ms ISO. Statický kontrastný pomer je 1000:1 a hodnota dynamického môže mať až absurdné hodnotu 12 000 000:1, čo je ale skôr marketingové ako užitočné a využiteľné číslo. 

 

BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky a tento model je postavený na klasickom TN panela. To má za následok trochu obmedzenejšie pozorovacie uhly, ktoré sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska. Konektívna výbava je celkom solídny, na tele monitora nájdeme hneď 2 HDMI porty, VGA rozhranie a nechýba ani DVI-D. Monitor síce nepodporuje 3D obraz alebo technológiu 120Hz, čo je u modelov určených pre hráčov v dnešnej dobe celkom bežné, ale vzhľadom k primárnemu zameraniu na konzervatívnejší stratégie to vôbec nevadí. BenQ u tohto modelu uvádza tiež docela nízku spotrebu, ktorá by sa mala pohybovať okolo 27 W. Vďaka lacnejšiemu TN panela sa dá RL2450HT kúpiť za celkom slušné peniaze, na našom trhu sa jeho cena pohybuje okolo necelých 200 eur s DPH. Časom by sa do predaja mala dostať aj lacnejšia verzia RL2450H, ktorá bude mať obmedzenejšie možnosti nastavenia polohy (len vyklápanie). 

 

BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BenQ RL2450HT - monitor pre hráčov stratégií


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.