Preposlať ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

15.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

IPS technológia sa dostáva do čoraz lacnejších monitorov a vyzerá to, že postupne kompletne nahradí zastaralejšie zobrazovacie technológie. Spoločnosť ViewSonic uviedla nový IPS monitor, ktorý zaujme práve nízkou cenou.

 

ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

Tento model je označený ako VX2336s a kombinuje už zmienenú IPS matricu a LED podsvietenie, takže môžeme očakávať aj nízku spotrebu energie. Na technologickú stránku veci sa ale pozrieme až neskôr a začneme ako vždy dizajnom. Ten nie je nijako extra výrazný, monitor vyzerá tak nejako normálne, z radu príliš nevybočuje a ponúkne čierne plastové telo s čiastočne lesklou povrchovou úpravou. Zaujal nás celkom tenký rámik okolo displeja a taktiež stojan s rozmernou základňou, takže stabilita bude určite dobrá. Čo sa týka možnosti nastavenia polohy, tak stojan vám umožní nastaviť iba sklon monitora, a to v rozsahu 25 stupňov. Nie je to síce veľa, ale vzhľadom k nízkej cene a celkovému zameranie hlavne na domácnosť to nie je nič katastrofálneho. Jediný dekoračný prvok na tele monitoru je rozšírená časť rámu, kde sa nachádza logo výrobcu a jednoduchý ovládací panel. 

 

ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

Čo sa týka technických špecifikácií, tak tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 23 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozva činí slušných 6 m s G2G. Statický kontrastný pomer disponuje klasickým číslom 1000:1 a hodnota dynamického kontrastu môže byť až absurdných 20 000 000:1, čo je skôr reklamný ťahák, než užitočná vlastnosť. Jas je štandardných 250 cd/m2. Ako sme sa už zmienili, tento model je postavený na IPS technológii, ktorú výrobca označil ako SuperClear IPS alebo Xtreme View IPS (toto pomenovanie sa nachádza v oficiálnych špecifikáciách). Už podľa tohto označenia je jasné, že sa chce ViewSonic pochváliť hlavne širokými pozorovacími uhlami. Tie sú skutočne veľmi dobré a môžu dosahovať až 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. 

 

ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

Práve dobré pozorovacie uhly je jedna z najväčších predností IPS technológie a určite sa môžeme tešiť aj na verné podanie farieb, pričom oficiálne materiály hovoria hlavne o veľmi dobrom podaní čiernej farby. Vďaka LED podsvietenie disponuje monitor tiež nízkou spotrebou, ktorú ešte znižuje Eco mód. Ďalšie módy v ponuke sú Standard, Optimize a Conserve a líšia sa hlavne jasom. Čo sa týka konektivity, tak na tele monitora nájdeme rozhrania VGA, DVI a súčasťou balenia sú aj oba káble, čo určite poteší. Dnes veľmi bežný HDMI port tu nie je. Tento monitor bude okrem vyspelého IPS panelu bojovať v neposlednom rade aj priaznivou cenou, ktorá by sa mala pohybovať okolo 160 libier (v prepočte asi 4800 Sk bez DPH). 

Právě dobré pozorovací úhly je jedna z největších předností IPS technologie a určitě se můžeme těšit také na věrné podání barev, přičemž oficiální materiály hovoří hlavně o velmi dobrém podání černé barvy. Díky LED podsvícení disponuje monitor také nízkou spotřebou, kterou ještě snižuje Eco mód. Další módy v nabídce jsou Standard, Optimize a Conserve a liší se hlavně jasem. Co se týče konektivity, tak na těle monitoru najdeme rozhraní VGA, DVI a součástí balení jsou také oba kabely, což určitě potěší. Dnes velmi běžný HDMI port zde není. Tento monitor bude kromě vyspělého IPS panelu bojovat v neposlední řadě i příznivou cenou, která by se měla pohybovat okolo 160 liber (v přepočtu asi 194 eur bez DPH).

 

ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku ViewSonic VX2336s - lacný monitor s IPS a LED


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.