Preposlať Samsung SyncMaster S23A550H

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SyncMaster S23A550H

17.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LCD monitory od Samsungu sú známe hlavne štýlovým dizajnom a solídnym obrazom, pričom sa väčšinou predávajú za rozumnú cenu. Model SyncMaster S23A550H, na ktorý sa dnes pozrieme, sa pýši aj nízkou spotrebou, takže zaujme aj ekologicky zmýšľajúcich jedincov.

 

Samsung SyncMaster S23A550H

Hneď na prvý pohľad nás zaujal naozaj podarený dizajn, tento model patrí medzi tie najatraktívnejšie prístroja vôbec a v tomto ohľade musíme Samsung pochváliť. Kombinácia čierneho lesklého tela a tenké červené linky po jeho obvode vyzerá skvele a moderne. V spodnej časti rámu sa nachádza logo spoločnosti a na pravej strane je umiestnený jednoduchý ovládací panel prezentovaný senzorovými tlačidlami. Samotná tlačidlá sú pohodlne prístupné a na dotyk reagujú dobre, takže v tomto ohľade sme boli spokojní. Menším sklamaním pre nás bol stojan, respektíve jeho možnosti nastavenia. Môžete si upraviť len sklon monitora, na nejaké výškové nastavenie alebo dokonca postavenie na pivot môžete zabudnúť. Na druhú stranu, stojan je pevný, má rozmernú základňu a obsahuje tiež úložný priestor pre káble. Tie môžete ukryť do jeho duté nohy a nebudú vám tak na stole zavadzať, čo je určite praktická a dobre využiteľná vlastnosť. 

 

Samsung SyncMaster S23A550H

Tento model sa ponúka s uhlopriečkou obrazu 23 palcov, ponúkne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozva sú veľmi príjemné 2 ms. Dynamický kontrastný pomer sa pýši hodnotou až 5 000 000: 1 a hodnota jasu sa zastavila na štandardnej hodnote 250 cd/m2. Čo sa týka technológií, tak Samsung postavil tento monitor na klasickom TN panela a o podsvietenie sa starajú samozrejme LEDky, čo má za následok nízku spotrebu. Užívateľské rozhranie je vcelku jednoduché, po grafickej stránke je spracované dobre a s nastavením sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Okrem klasických možností nastavenia a rôznych prednastavených módov sa tu nachádza aj mód MagicAngle, ktorý vám umožní nastaviť si ideálne pozorovacie uhly podľa toho, ako sa na monitor budete pozerať. Keď napríklad nebudete sedieť úplne priamo a na svojej stoličke si akoby ľahnete, môžete použiť mód Lean Back a v ponuke nechýba ani módy, keď budete pri monitoru štát alebo keď sa budete pozerať veľa zboku. 

 

Samsung SyncMaster S23A550H

Ďalšie módy sú Standard, Cinema, Game, Dynamic Contrast a Custom. Pre každodenné bežné používanie je najlepší mód Standard, ktorý ponúkne solídny podanie farieb a ostrý obraz. Trochu nás sklamala konektivita, ktorá zahŕňa iba jeden HDMI port a jeden VGA port, čo nie je veľa a napríklad USB rozhranie by sme tu určite uvítali. Kvalita obrazu je na veľmi dobrej úrovni, ocenili sme hlavne slušné podanie čiernej farby v tmavých scénach a plynulý obraz plný detailov. Trochu horšie je to s podaním čiernej farby pri svetlejších scénach, kedy sa čierna stáča skôr do šedej. Priamo na tele monitora sa nachádza tlačidlo ECO, po ktorého stlačení sa dostanete na obrazovku, kde si môžete nastaviť rôzne ekonomické funkcie. Vo výbave nechýba ani senzor, ktorý stráži okolité svetelné podmienky a podľa toho upravuje obraz a je tu aj senzor strážiaca priestor pred monitorom. Tento senzor ho v prípade vašej neprítomnosti vypne. Spotreba je naozaj skvelá a pri nastavení jasu na 50% sme sa dostali na výborných 14 W. Pri normálnom nastavení sa spotreba pohybovala okolo 19 W. 

 

Samsung SyncMaster S23A550H

Samsung SyncMaster S23A550H je naozaj vydarený LCD monitor, ktorý ponúkne atraktívny dizajn, kvalitný obraz, dobré podanie farieb a tiež veľmi nízku spotrebu. Tej bolo dosiahnuté hlavne pomocou množstva moderných ekologických prvkov. Medzi nevýhody by sme zaradili len obmedzené možnosti nastavenia polohy a tiež trochu horšie konektivitu. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 182 eur s DPH. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SyncMaster S23A550H


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.