Preposlať Panasonic TC-L42D30

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic TC-L42D30

23.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V oblasti televízorov platí spoločnosť Panasonic za firmu, ktorá sa drží plazmových panelov aj v čase, keď sa všetci ostatní výrobcovia prikláňajú skôr k LCD. To ale neznamená, že by Panasonic na LCD nejako zanevrel. V dnešnej recenzii sa pozrieme na vydarený LCD televízor, ktorý zaujme hlavne priaznivou cenou.

 

Panasonic TC-L42D30

Otestovali sme si LCD model TC-L42D30 a hneď na prvý pohľad nás zaujal veľmi jednoduchý a zároveň štýlový dizajn. Jednoduché línie sú elegantné a väčšinu zákazníkov určite poteší aj tenký rám okolo obrazovky. Rám je vyvedený v čiernej farbe a je lesklý, čo síce vyzerá dobre, ale je to značne nepraktické, pretože na ňom s obľubou zostávajú odtlačky prstov. Spolu s televízorom dostanete aj stojan s rozmernou základňou, ktorý poskytne televízora dobrú stabilitu. Tento model môžete samozrejme zavesiť na stenu, kde ešte viac vynikne jeho elegantný a štýlový dizajn. Televízor je vybavený tiež dvojicou reproduktorov, ktoré poskytnú solídny zvuk, ale na poriadne domáce kino samozrejme nemajú. Pri vyššej úrovni hlasitosti prestanú reproduktory trochu stíhať a kvalitu zvuku ide dole. Diaľkové ovládanie je veľmi jednoduché, intuitívne a zvykli sme si na neho naozaj rýchlo. Dobre sa drží v ruke a medzery medzi jednotlivými tlačidlami sú dostatočné, takže po chvíľke ho môžete používať aj poslepiačky.

 

Panasonic TC-L42D30

Panasonic TC-L42D30

Ovládací panel sa nachádza na pravej strane tela televízora, všetky tlačidlá sú celkom dobre prístupná as jeho používaním sme nemali žiadne väčšie problémy. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento model ponúkne uhlopriečku obrazu 42 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a priemerný kontrastný pomer 5050:1. Televízor je vybavený technológiou 120Hz, ktorá sa stará o plynulý obraz ao podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky. Spolu s televízorom dostanete tiež množstvo aplikácií, ktoré sú zlúčené pod Viera Cast. Tu nájdeme napríklad prístup k populárnym sociálnym sieťam (Twitter, Facebook) a nechýba ani podpora online kanálov Netflix, CinemaNow alebo YouTube. Užívateľské rozhranie televízora je celkom prehľadné, po grafickej stránke je navrhnuté dobre a môžete si tu upraviť veľa vecí, ako je kontrast, jas alebo farby. Ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete si vybrať jeden z piatich prednastavených módov obrazu (Standard, Cinema, Game, Vivid a Custom). 

Panasonic TC-L42D30

Najlepší obraz v dobre osvetlenej miestnosti ponúkne mód Standard, ktorý poskytne dobré podanie farieb a vysokú úroveň detailov. Módy Game a Vivid sa nám zdali zbytočne moc prepálené a farby v týchto módoch pôsobí neprirodzene. Ak máte radi sledovanie televízora v tme, najlepšiu prácu odvedie mód Cinema. Konektivní výbava je celkom na úrovni a okrem klasiky v podobe HDMI portov, VGA, rozhranie Komponent a Kompozit tu nechýba ani tri USB porty a rozhrania Ethernet. Vo výbave nám chýbal len vstavaný WiFi prijímač, ktorý by vám umožnil pripojenie k internetu bez kábla. Môžete si ho síce kúpiť zvlášť a zapojiť do USB, ale je to proste výdavok navyše. Kvalita obrazu je veľmi dobrá, najviac sme ocenili vysokú úroveň detailov, skvelú plynulosť a tiež široké pozorovacie uhly. Podanie farieb je dobré, ale zobrazenie čiernej farby nie je príliš prepracované a konkurenčné plazmové modely ponúknu lepší čiernu. Určite musíme pochváliť nízku spotrebu, pri našom teste sme namerali skvelých 36 wattov (mód Cinema, ECO nastavené na Standard). 

 

Panasonic TC-L42D30

 

Panasonic TC-L42D30 je veľmi vydarený LCD televízor, ktorý toho svojmu majiteľovi ponúkne naozaj veľa. Medzi jeho najlepšie vlastnosti patrí elegantný dizajn, rozsiahla softvérová i konektivní výbava, veľmi kvalitný obraz a v neposlednom rade aj nízka spotreba. Nepáčilo sa nám len horšie podanie čiernej farby a absencia vstavaného WiFi prijímača.


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic TC-L42D30


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.