Preposlať Samsung - plazmové novinky pre rok 2012

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung - plazmové novinky pre rok 2012

27.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2012 množstvo zaujímavých noviniek a okrem LCD televízorov a krásneho LED modelu nechýbali samozrejme ani plazmové televízory. Poďme sa pozrieť, čo pre nás Samsung v tomto roku chystá.

 

Samsung - plazmové novinky pre rok 2012

Samsung patrí v oblasti televízorov medzi najväčšie inovátorov a predviedol to aj na konferencii CES. Plazmové novinky (E8000, E7000 a E6500) budú osadené veľmi zaujímavými a užitočnými technológiami, ale zo začiatku sa zameriame ako vždy na dizajn. Vzhľad je celkom príjemne minimalistický, nové plazmy od Samsungu sa vyznačujú tenkým telom, veľmi tenkým rámom a zapáčil sa nám tiež štýlový stojan, ktorý sa k celkovému dizajnu televízora celkom dobre hodí. Modelové rady E8000 a E7000 budú k dispozícii v troch veľkostiach, a to s uhlopriečkami 51, 59 a 64 palcov (PN51E8000, PN59E8000, PN64E8000, PN51E7000, PN59E7000 a PN64E7000). Čo sa týka technických špecifikácií, tak najvyššie rozlíšenie je v dnešnej dobe už štandardných 1920 x 1080 pixelov a nebude chýbať ani podpora 3D zobrazenie. 

 

Samsung - plazmové novinky pre rok 2012

Tieto televízory spadajú do kategórie Smart TV a to znamená, že tu nájdeme množstvo aplikácií pre prístup k sociálnym sieťam, online kanálom a podobné veci. Samsung sa u nových televízorov zameral hlavne na ovládanie, ktoré bude využívať ako hlas, tak gestá, čo by mohlo svet televízorov posunúť smerom vpred. Samsung toto ovládanie označuje ako Smart Interaction a vyzerá to naozaj dobre. Televízory sú vybavené integrovanou kamerou, ktorá sníma pohyby a ovládanie gestami interakciu určite výrazne spríjemní a uľahčí. Napríklad pri surfovaní na internete môžete mávnutím rukou prepínať medzi jednotlivými stránkami. Televízory sú ďalej vybavené dvoma mikrofónmi, ktoré disponujú technológiou pre potlačenie šumu a dokážu tak veľmi presne rozoznať povely od okolitého zvuku. Samsung sa pýši aj tým, že technológia ovládania hlasom podporuje až 30 jazykov, čo je naozaj veľa. 

 

Samsung - plazmové novinky pre rok 2012

Aj cez všetky tieto moderné vymoženosti sa ale na diaľkové ovládanie nezabudlo a samozrejme bude tiež k dispozícii. Kombinácia diaľkového ovládača, ovládanie hlasom a ovládanie gestami vyzerá naozaj zaujímavo a dá sa očakávať, že sa s tým v budúcnosti budeme stretávať čím ďalej častejšie. Aby bolo multimediálne poňatie týchto televízorov naozaj dokonalé, budete si k nim môcť pripojiť aj bezdrôtovú myš a klávesnicu, čo urobí surfovanie na internete jednoduché a pohodlné. U modelového radu E8000 sľubuje výrobcu až o 10% lepšie zobrazenie čiernej farby proti top modelom z roku 2011, takže sa môžeme tešiť na naozaj špičkový obraz. Oficiálne ceny zatiaľ bohužiaľ neboli zverejnené a prvé televízory by sa na trh mali dostať už v marci. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung - plazmové novinky pre rok 2012


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.