Preposlať Philips 273G3DHSW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 273G3DHSW

06.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Zapamätať si označenie niektorých monitorov je naozaj problém a dnešná novinka od spoločnosti Philips nie je iná. Predstavovaný model sa volá 273G3DHSW/00 a poteší hlavne hráčov počítačových hier, ktorí hľadajú 3D monitor s veľkou uhlopriečkou.

 

Philips 273G3DHSW

Hneď na prvý pohľad zaujme veľmi atraktívny vzhľad monitora, je to jeden z najelegantnejších monitorov vôbec a vďaka bielemu telu vyzerá trochu ako štýlový doplnok. S bielou farbou pekne kontrastuje spodnú časť monitora, ktorá je čiastočne modrá a dodáva mu na atraktivite. Potešil nás tiež relatívne tenký rám, ktorý uľahčí pohodlné umiestnenie na stole. Nejedná sa o nejakého drobca, ale kompletné rozmery 642 x 440 x 227 mm aj so stojanom nie sú až tak prehnane veľké. Hmotnosť monitora aj so stojanom je 8.2 kg, takže manipulácia tiež nebude žiadnym veľkým problémom. K monitoru dostanete samozrejme tiež stojan, ktorý je vyvedený v rovnakej bielej farbe ako telo a ponúkne možnosť nastavenia polohy v rozsahu -5 až 20 stupňov (vyklopenia). Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento model ponúkne uhlopriečku obrazu 27 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a kontrastný pomer strán 1000: 1. 

 

Philips 273G3DHSW

Hodnota dynamického kontrastu je až absurdných 20 000 000: 1 a jas disponuje slušnými 300 cd/m2. Určite poteší aj nízka odozva, ktorá je len 2ms G2G v 2D móde a stále slušných 5ms v 3D móde. Pozorovacie uhly sú priemerných 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska, čo je dané hlavne použitím TN panelu. O podsvietenie sa postarala technológia W-LED, vďaka ktorej si užijete ostrý obraz a má samozrejme aj kladný vplyv na spotrebu. Ako sme sa už zmienili, tento model podporuje 3D zobrazenie a to prostredníctvom aktívnej technológie, ku ktorej budete potrebovať špeciálne okuliare. Pri 3D obraze disponuje monitor 120Hz, pričom pri klasickom 2D obraze ponúkne 60Hz. Philips vybavil tento model softvérom Tridef 3D, ale aby ste si užili počítačové hry v 3D, budete potrebovať tiež kompatibilnú grafickú kartu ATI / AMD. 

 

Philips 273G3DHSW

Podpora technológie 3DTV Play od spoločnosti NVIDIA zatiaľ nebola potvrdená, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o monitor a nie televízor, tak to žiadne prekvapenie nie je. Potešila nás celkom slušná konektívna výbava, monitor je vybavený dvoma portami HDMI 1.4a nechýba ani klasické rozhranie D-sub. Vďaka HDMI si budete môcť užiť 3D obraz aj napríklad z Bluray prehrávača alebo hernej konzoli bez nutnosti akéhokoľvek ďalšieho softvéru. Tento model si vyslúžil ohodnotenie EnergyStar 5.0, jeho spotreba je <0.5 W v pohotovostnom režime a výrobca uvádza aj spotrebu typickú, ktorá je 24.79 W. Podľa prvých informácií by mal predaj začať na rozhraní decembra / januára a cena v Európe bola stanovená na 499 Eur. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Philips 273G3DHSW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.