LG


Preposlať LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát

08.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Minule sme vám predstavili 3D monitor od spoločnosti Philips a v dnešnej novinke opäť zavítame do vôd 3D zobrazenia. Nový monitor od LG bude schopný zobraziť 3D obraz bez nutnosti mať na sebe akékoľvek 3D okuliare, čo by mohol byť v tejto oblasti veľmi potrebný posun vpred.

 

LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát

LG je v oblasti 3D jedným z najväčších priekopníkov a ako jeden z prvých uviedlo na trh 3D smartphone a tiež 3D tablet. Televízory aj monitory s podporou 3D obrazu vyrába táto spoločnosť už relatívne dlho, ale tento nový model sľubuje ďalší krok tým správnym smerom, aby 3D technológia nezapadla do prepadliska dejín, ako je jej občas predpovedané. Jedná sa o monitor s označením DX2500 (väčší súrodenec podobne ponímaného D2000) a viceprezident divízie monitorov LG, Si-Hwan Park, vyhlásil, že s týmto modelom vstúpi spoločnosť do mainstreamových vôd 3D monitorov bez nutnosti použitia okuliarov. Ďalej vyhlásil aj to, že pomocou monitora DX2500 sa chce LG stať synonymom pre tento nový druh 3D zariadenia a v roku 2012 bude expanzia podobných produktov od LG pokračovať. V budúcnosti pribudnú samozrejme nejaké nové funkcie. 

 

LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát

Poďme sa ale chvíľu venovať tomuto konkrétnemu modelu. Príliš mnoho technických špecifikácií zatiaľ nie je známych, tak sa pozrieme aspoň na to málo, čo nám LG poskytlo. Z konkrétnych technických špecifikácií sa zatiaľ vie len to, že monitor sa bude predávať s uhlopriečkou obrazu 25 palcov a FullHD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. O 3D zobrazení sa toho našťastie vie trochu viac a už sa dostalo von, akou technológiou bude tento monitor vybavený. LG DX2500 bude vybavený autostereoscopickou 3D technológiou, čo znamená 3D obraz bez aktívnych a dokonca aj bez pasívnych okuliarov. Monitor bude pre trojrozmerné zobrazenie používať paralaxnú bariéru, čo je podobná technológia, ktorá sa nachádza na vreckovej hernej konzole Nintendo 3DS. 

 

LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát

To znamená, že používateľ uvidí pravým a ľavým okom inú sadu pixelov a to vytvorí trojrozmerný obraz. To by ale samo o sebe samozrejme nestačilo, takže monitor je vybavený malou integrovanou kamerou, ktorá sleduje pozíciu očí a podľa toho prispôsobuje obraz užívateľov, pričom kamera by mala poskytnúť tiež lepšie pozorovacie uhly a prispôsobovať obraz aj meniacej sa polohe užívateľa. Na záver by sme mali spomenúť aj to, že tento model zvládne aj konverziu z 2D do 3D v reálnom čase, takže pre trojrozmerný obraz nebudete potrebovať iba čisto 3D materiál. Predaj by mal podľa prvých informácií začať v prvej štvrtine roku 2012 a predbežná cena bola odhadnutá na zhruba 733 libier (cca 842 eur bez DPH). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG DX2500 - 3D bez okuliarov druhýkrát


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.