Preposlať Philips 241P4QPYES

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 241P4QPYES

12.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na spoločnosť Philips a jej nový monitor, ktorý spadá do profesionálnej kategórie. Jedná sa o model s označením 241P4QPYES a vyznačuje sa hlavne použitím AMVA panelu.

 

Philips 241P4QPYES

Začneme ale ako vždy dizajnom, ktorý sa v prípade tohto monitora veľmi vydaril a jedná sa o vcelku atraktívny kúsok. Páčila sa nám ako zvolená farba tela monitora, tak tenké telo a štýlový stojan. V ráme monitora sa nachádza dobre prístupný a jednoduchý ovládací panel, pričom monitor je vybavený aj integrovanými stereo reproduktormi. Stojanom pôsobí celkom pevným dojmom, má dostatočne rozmernú základňu a navyše ponúkne dobré možnosti nastavenia polohy. Okrem klasického vyklápania, alebo nastavenie výšky ponúkne stojanček tiež možnosť postaviť monitor na pivot, čo od profesionálne zameraného modelu tak nejako očakávame. Tento model disponuje uhlopriečkou obrazu 24 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a jeho odozva je 6 ms G2G. 

 

Philips 241P4QPYES

Statický kontrastný pomer je 5000: 1 a hodnota dynamického je až 20 000 000: 1, čo je hodnota možno až zbytočne príliš vysoká. Jas sa ustálil na klasickej hodnote 250 cd/m2 a pozorovacie uhly monitora sú skvelých 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. O podsvietenie sa postarala technológia W-LED, ktorá má kladný vplyv na energetické potreby a prispeje tiež k ostrosti obrazu. Konektívna výbava je naozaj na skvelej úrovni a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného monitora mohli očakávať. Súčasťou výbavy je DisplayPort, DVI-D a nechýba ani D-sub a USB hub, ktorý obsahuje štvoricu portov USB 2.0, vďaka ktorým môžete k monitoru pripojiť rôzne periférie. 

 

Philips 241P4QPYES

Tento monitor je postavený na AMVA paneli, ktorý je od spoločnosti AU Optronics, čo je vzhľadom k rozšírenosti a obľúbenosti IPS matrice trochu zvláštne voľba. Zvláštna, ale vôbec nie zlá, pretože táto technológia ponúkne skvelé pozorovacie uhly a tiež verné podanie farieb. Philips sa u tohto modelu pýši tiež veľmi dobrými ekologickými vlastnosťami, pretože je zo 65% vyrobený z recyklovaného plastu a disponuje tiež technológiou PowerSensor, ktorá sa stará o úsporu energie. Tento snímací senzor stráži okolie monitora a ihneď keď pred ním nikto nesedí, tak ho jednoducho vypne. Tým sa spotreba v prípade nečinnosti zníži na nulu a typická spotreba činí 23.4W, čo je celkom slušná hodnota. Philips 241P4QPYES sa začne predávať v priebehu tohto mesiaca a niektoré naše e-shopy ho majú už v ponuke, ale na sklad sa ešte nedostal. Cena sa pohybuje okolo 260 eur s DPH. 

 

 

Philips 241P4QPYES

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Philips 241P4QPYES


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.