AOC


Preposlať AOC i2353Ph

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AOC i2353Ph

14.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Monitorom značky AOC sme sa nikdy príliš nevenovali, pretože, čo si budeme rozprávať, sú to prevažne kancelárske modely postavené na obyčajnej TN technológii. Avšak dnešný testovaný model od tejto spoločnosti je postavený na IPS matrici a patrí k tým veľmi podareným kúskom.

 

AOC i2353Ph

Jedná sa o model s označením i2353Ph a hneď na prvý pohľad nás zaujal svojím veľmi atraktívnym dizajnom. Hliníkové telo je príjemne tenké, vyzerá štýlovo a dielenské spracovanie je naozaj na úrovni. V tomto ohľade nemôžeme AOC skrátka vôbec nič vytknúť, pretože odviedli výbornú prácu. Určite poteší aj tenký rám so strieborným logom spoločnosti a podarený stojan, ktorý slúži okrem iného aj ako domov pre rôzne konektory. Keď už sme pri stojane, tak sa mu poďme chvíľu venovať. Základňa stojanu je rozmerná a poskytuje monitoru veľmi dobrú stabilitu, ale máme trochu výhrady k možnostiam nastavenia polohy. Tie sú iba základné a stojan vám umožní telo monitora len vyklápať, a to v rozmedzí -4 až 14 stupňov, čo naozaj nie je ktovie čo. Postavenie monitora na pivot alebo výškové nastavenia nie sú možné. V tele monitora nechýbajú integrované reproduktory s výkonom 2x 2W, avšak ide len o núdzovku a používať ich ako hlavný zvukový zdroj nie je vhodné. Kvalita zvuku je celkom slušná, ale aj pri najvyššom nastavení hlasitosti je zvuk veľmi tichý.

 

AOC i2353Ph

Základné technické špecifikácie tohto modelu sú uhlopriečka obrazu 23 palcov, maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a statický kontrastný pomer 1000: 1. Dynamický kontrast môže mať hodnotu až absurdných 50 000 000: 1 a hodnota jasu je štandardných 250 cd/m2. O podsvietenie sa postarala technológia W-LED a ako sme sa už zmienili, tento model je postavený na IPS matrici, čo okrem iného prinieslo skvelé pozorovacie uhly 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. Užívateľské rozhranie monitora je celkom podarené a ovláda sa pomocou dotykových senzorových tlačidiel, ktoré sa nachádzajú na tele stojana. Je to celkom dobré riešenie, pretože tlačidlá sú pohodlne prístupné. V menu sa nám zapáčilo jednoduché užívateľské rozhranie, intuitívne rozloženie jednotlivých ovládacích sekcií a tiež rozsiahle možnosti nastavenia. 

 

AOC i2353Ph

Väčšinu vecí si môžete nastaviť ručne, ale nechýba tu ani množstvo prednastavených volieb, ktoré vám výrazne uľahčia prácu. Jediná horšia vlastnosť menu je nepríliš plynulý prechod medzi jednotlivými sekciami, ale nie je to nič hrozné a dá sa na to zvyknúť. Konektívna výbava je priemerná a v stojane nájdete HDMI port, klasický D-sub a nechýbajú ani audio konektory. Veci ako USB port alebo slot pre pamäťové karty tu nenájdete, ale to je daň za nižšiu cenu. Kvalita obrazu je na veľmi dobrej úrovni a sú tu krásne vidieť výhody technológie IPS. Zobrazenie farieb je realistické, obraz sa nedeformuje ani pri pohľade z boku a poteší aj celková ostrosť. Jediné, čo sa nám príliš nepáčilo, bolo nie úplne 100% podsvietenie, ktoré je viditeľné hlavne v rohoch monitora. Spotreba monitoru spadá do priemeru a pohybuje sa od 0.7W v pohotovostnom móde až po 37.4W pri najvyššom nastavení jasu. Pri kalibrácii sme dosiahli slušný výsledok 22.7W. 

 

AOC i2353Ph

 


AOC i2353Ph je veľmi vydarený monitor, ktorý zaujme hlavne atraktívnym dizajnom, kvalitným dielenským spracovaním a tiež použitú IPS matricou. Za v prepočte necelé 155 eur je to naozaj dobrá ponuka a príliš priamych konkurentov tento monitor nemá. Z horších vlastností musíme spomenúť hlavne mizerné možnosti nastavenia polohy a nie vždy isté podsvietenie, ktoré sa prejavuje hlavne v rohoch. 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku AOC i2353Ph


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.