Preposlať Lenovo LS2421p Wide

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lenovo LS2421p Wide

16.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Lenovo síce nie je práve tradičný výrobca monitorov, ale aj tak vie ponúknuť veľmi kvalitný a vydarený model. Jeden taký sme si otestovali, tak sa poďme pozrieť, čo si pre nás tento výrobca pripravil.

 

Lenovo LS2421p Wide

Vyskúšali sme si model označený LS2421p Wide, ktorý je zameraný hlavne na pracovné použitie, ale dá sa samozrejme použiť aj pre multimédiá. Tento monitor poteší ako svojou priaznivou cenou, tak veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi, takže ho ocenia hlavne ekonomicky zmýšľajúci užívatelia. Design je príjemne minimalistický, čo je u Lenova tradícia aj u väčšiny notebookov a páčilo sa nám hlavne tenké telo. Uprostred spodnej časti rámu sa nachádza logo spoločnosti a napravo od neho je umiestnená pätica senzorových tlačidiel, ktorá slúži pre pohyb v menu. Tlačidlá sú neviditeľné, kým sa ich nedotknete a neaktivujete ich a s ich citlivosťou sme boli spokojní. Navyše sú dobre prístupné, takže po ergonomickej stránke je ovládací panel navrhnutý dobre. Štandardne dodávaný stojanček má rozmernú základňu a monitoru poskytuje dobrú stabilitu, ale neponúka príliš rozsiahle možnosti nastavenia polohy, čo berieme vzhľadom k zameraniu ako negatívum.

 

Lenovo LS2421p Wide

Môžete si upraviť iba sklon dopredu a dozadu, čo nie je nič moc a výškové nastavenie alebo postavenie na pivot bohužiaľ možné nie je. Aj keď sa podľa označenia môže zdať, že sa jedná o 24 palcový monitor, tak tomu nie je a uhlopriečka obrazu je trochu nezvyklých 23.6 palcov. Najvyššie rozlíšenie je štandardných 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a statický kontrastný pomer je 1000:1. Odozva 5ms je celkom slušná, ale pozorovacie uhly 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska úplne ideálne nie sú. Horšie pozorovacie uhly sú dané hlavne použitou technológiou, tento monitor je postavený na klasickom TN paneli, ktorý má proti stále častejšie používanej IPS matrici nevýhodu hlavne v horšom podaní farieb a už spomínaných uhloch. Užívateľské rozhranie monitora je prehľadné, jednoduché a s nastavením sme nemali žiadne vážnejšie problémy. 

 

Lenovo LS2421p Wide

Môžete si nastaviť veľa vecí, ako jas, kontrast alebo farby a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z troch prednastavených módov (text, web a video) a máte po problémoch. Veľmi zaujímavý je mód split screen, ktorý nastaví polovicu obrazovky na mód text a druhú polovicu na mód web. Ako najlepší sa nám zdal mód text, ktorý má pekne vyrovnané farby a celkovo ponúka najvyváženejšie výsledky. Módy web a video sú v podaní farieb ľahko prepálené. Konektívna výbava je na celkom slušnej úrovni a monitor obsahuje HDMI port, klasické VGA rozhranie a nechýbajú ani USB porty, pričom na tele monitora ich nájdete hneď štyri. Jedna z najväčších výhod tohto monitora je veľmi nízka spotreba, pri našom teste sme po kalibrácii zaznamenali spotrebu len 16 wattov, čo je v tejto veľkostnej kategórii jasne najnižšia spotreba. Nízkej spotrebe pomohlo aj LED podsvietenie. Asi nie je žiadnym prekvapením, že si tento monitor vyslúžil certifikáty Energy Star a TCO. 

 

Lenovo LS2421p Wide

Lenovo LS2421p Wide je veľmi vydarený monitor, ktorý je ideálny pre ekonomicky zmýšľajúcich jedincov, pretože sa predáva za priaznivú cenu a navyše disponuje nízkou spotrebou. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí dobrá výbava na čele so štvoricou USB portov, vydarené menu a v neposlednom rade tiež veľmi dobre vyvážený mód text, ktorý ponúkne verné zobrazenie farieb. Čo sa týka vlastností negatívnych, tak medzi tie sa radia hlavne veľmi obmedzené možnosti nastavenia polohy a prepálené farby v módoch web a video. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 217 eur s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lenovo LS2421p Wide


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.