Preposlať Viewsonic VX2753mh

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Viewsonic VX2753mh

20.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pre hráčov je pri výbere nového LCD monitora najdôležitejšia nízka odozva, veľká uhlopriečka a v neposlednom rade aj dobrá konektivita. Dnešný testovaný monitor, Viewsonic VX2753mh, toto všetko spĺňa a ponúkne aj niečo navyše.

 

Viewsonic VX2753mh

Okrem vyššie spomenutých vlastností prekvapí tento veľký monitor tiež príjemne nízkou spotrebou, ale o tom si povieme až neskôr. Začneme ako vždy dizajnom. Ten sa celkom podaril, zapáčilo sa nám hlavne tenké telo a celkovo je tento monitor príjemná štýlovka, ktorá vám určite stôl hyzdiť nebude. Monitor je vyvedený klasicky v čiernej farbe a určite poteší aj pevný stojan s rozmernou základňou, ktorý monitoru poskytuje dobrú stabilitu. Možnosti nastavenia polohy ale bohužiaľ nie sú ktovieako dobré a stojan vám umožní monitor len vyklápať dozadu a dopredu, postavenie na pivot alebo výškové nastavenie úplne chýba. Súčasťou výbavy sú aj integrované reproduktory, ktoré hrajú príjemne hlasno a ponúknu solídnu kvalitu zvuku. Teraz sa pozrieme na základné technické špecifikácie, ktoré sú veľmi zaujímavé. 

 

 

Viewsonic VX2753mh

Nejedná sa o žiadneho drobčeka, kompletné rozmery tela monitora sú 658 x 480 x 212 mm a hmotnosť je 4.7 kg, ale to je daň za veľkú uhlopriečku. Tento model disponuje uhlopriečkou 27 palcov, ponúkne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a skvelú odozvu 1 ms (GTG, typická odozva sú 3 ms). Hodnota jasu je 300 cd/m2, statický kontrastný pomer činí 1200:1 a dynamický kontrastný pomer môže mať hodnotu až zbytočných 30,000,000:1. Trochu nás sklamali len priemerné pozorovacie uhly, ktoré sú 170 stupňov z horizontálneho a 160 stupňov z vertikálneho hľadiska, čo je dané použitím technológie TN +. O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky, ktoré stoja okrem iného aj za už spomínanou, príjemne nízkou spotrebou energie. Užívateľské rozhranie monitora je celkom jednoduché, nemali sme problémy sa v ňom rýchlo zorientovať a môžete si tu nastaviť veľa vecí, ako napríklad jas, kontrast alebo farby. 

 

 

Viewsonic VX2753mh

Viewsonic VX2753mh

Čo sa týka prednastavených módov, tak si môžete vybrať z troch (štandard, optimize a Conserve), pričom pri módu Conserve sa jas zníži až o 50% a je teda najúspornejší. Typická spotreba tohto monitoru sa pohybuje okolo 28 wattov, čo je na takto veľkú uhlopriečku skvelý výsledok a najnižšia spotreba, ktorú sme zaznamenali, bolo 18 wattov pri móde Conserve. Najlepšie podanie farieb a celkovo najlepší obraz ponúkne mód štandard, ktorý je pekne vyvážený, zvyšné dva sú zamerané hlavne na nízku spotrebu a obraz na nás pôsobil trochu tlmene a nevýrazne (to platí hlavne pri hraní). Keď už sme u toho obrazu, tak jeho kvalita v móde štandard je naozaj veľmi dobrá (podanie farieb, plynulosť obrazu a jeho detailnosť je výborná) a jediné, čo nám trochu vadilo, bolo horšie zobrazenie malého textu. Jednotlivé písmená mohli byť ostrejšie a s čitateľnosťou sme mali trochu problémy. Na záver musíme spomenúť aj dobrú konektivitu, ktorá zahŕňa dvojicu HDMI portov, klasické VGA rozhranie a nechýba ani 3.5 mm jack a audio-in. 

 

Viewsonic VX2753mh

Viewsonic VX2753mh je kvalitný a vydarený monitor, ktorý je zameraný ako na hráča, tak na užívateľov, ktorí hľadajú veľkú uhlopriečku a nízku spotrebu. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí veľmi nízka odozva, kvalitný obraz v móde štandard a tiež dobrá konektivita, ktorej dominuje dvojica HDMI portov. Sklamaním pre nás boli horšie pozorovacie uhly a nie príliš dobré zobrazenie malého textu. Spotreba je veľmi dobrá už pri móde štandard a pri eco móde Conserve patrí tento monitor vo svojej veľkostnej kategórii medzi tie najúspornejšie (musíte ale pristúpiť na trochu menej výrazný obraz). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Viewsonic VX2753mh


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.