Preposlať Vizio Razor M3D550SR

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vizio Razor M3D550SR

22.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na celkom zaujímavý LCD televízor od spoločnosti Vizio a to na model s označením Razor M3D550SR. Tento model zaujme hlavne pasívniu 3D technológiou, ale to určite nie je jeho hlavná vlastnosť.

 

Vizio Razor M3D550SR

Na 3D technológiu a kvalitu obrazu sa pozrieme až neskôr, zo začiatku si televízor predstavíme po dizajnovej stránke. Už to bolo povedané niekoľkokrát a určite neuškodí povedať to znova. Televízory sú až na výnimky takmer rovnaké a platí to aj pre tento model. Niekedy je naozaj problém rozoznať LG od Samsungu alebo Toshiby a ak sa na konferencii CES 2012 nestane nejaký zázrak, bude to platiť aj pre budúci rok. Vizio Razor M3D550SR je jednoducho čierny televízor s tenkým rámom a jediný detail, ktorý ho trochu odlišuje od konkurencie, sú integrované reproduktory v spodnej časti rámu, ktoré vzhľad decentne oživujú. Reproduktory hrajú celkom dobre, zvuk je čistý a jeho kvalita je celkom slušná i pri vyššej úrovni hlasitosti, ale kvalitné externé reproduktory samozrejme nenahradia. Štandardne dodávaný stojanček má celkom rozmernú základňu, televízoru poskytuje dobrú stabilitu a je tiež príjemne flexibilný. Ak sa nám niečo naozaj páčilo, tak to bolo diaľkové ovládanie s vysúvacou spodnou časťou, kde je ukrytá praktická QWERTY klávesnica. Tú využijete hlavne v množstve vstavaných webových aplikácií, jedná sa totiž o Smart TV a softvérová výbava patrí v tejto cenovej kategórii k tomu úplne najlepšiemu. 

 

Vizio Razor M3D550SR

Po ergonomickej stránke je diaľkový ovládač navrhnutý dobre, rýchlo sme si na neho zvykli a po čase nebol problém používať ho aj poslepiačky. Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak tento model ponúkne uhlopriečku obrazu 55 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a odozvu 5 ms. Pozorovacie uhly sú veľmi dobrých 178 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska a samozrejme nechýba ani LED podsvietenie. Užívateľské rozhranie je po grafickej stránke spracované obstojne a je aj celkom prehľadné, takže s nastavením určite nebudete mať žiadne väčšie problémy. Ocenili sme hlavne jednoduchý pohyb medzi jednotlivými položkami, ktorý je príjemne plynulý. Ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z prednastavených módov a v tomto ohľade je televízor naozaj štedrý. Dokonca nechýbajú ani niektoré veľmi špecifické módy, ako napríklad pre basketbal alebo golf. 

 

Vizio Razor M3D550SR

Už sme sa zmienili o bohatej softvérové výbave a teraz sa k nej na chvíľku vrátime. K úplnej spokojnosti nám chýbal len webový prehliadač a inak tu nájdete všetko, na čo si spomeniete. Nemôže chýbať podpora sociálnych sietí ako Facebook alebo Twitter, čo v dnešnej dobe veľa ľudí určite ocení a využije. Konektivita je ďalšia vec, ktorú musíme pochváliť a výbava zahŕňa štyri HDMI porty, rozhranie Komponent, Kompozit, VGA, Ethernet, WiFi a tiež dva USB porty, cez ktoré si môžete priamo na televízore prehrávať hudbu (MP3) alebo prezerať fotografie (JPEG). Kvalita obrazu je určite nadpriemerná, ocenili sme hlavne výborné zobrazenie čiernej farby, ktoré sa dá bez problémov porovnať i s plazmovými televízormi. Ostrosť aj plynulosť obrazu je tiež veľmi dobrá, takže po stránke kvality 2D obrazu môžeme tento televízor určite odporučiť. S pasívnym 3D obrazom je to už trochu horšie a prišlo nám, že tu nie je implementovaný úplne dobre. Občas bol až príliš hlboký, občas zase plytký a celkovo sa nám zdal veľmi nevyrovnaný. Pasívne 3D okuliare sú súčasťou balenia a dostanete hneď štyri páry. 

 

Vizio Razor M3D550SR

Vizio Razor M3D550SR je celkom vydarený LCD televízor, ktorý poteší hlavne skvelou softvérovou aj hardvérovou výbavou, výborným zobrazením čiernej farby a celkovo kvalitným 2D obrazom. 3D obraz je kvalitný už menej a príliš sa nám nepáčilo ani občas v rohoch zlyhávajúce podsvietenie. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Vizio Razor M3D550SR


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.