Preposlať Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy

27.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na LCD televízor, ktorý ocenia hlavne milovníci veľkých vecí. Model Aquos LC60LE630X od spoločnosti Sharp totiž disponuje uhlopriečkou obrazu 60 palcov.

Modelová rada Aquos je celkom populárna a vyznačuje sa hlavne kvalitným obrazom a slušnou výbavou, čo platí aj pre dnešný testovaný model. Dizajn nie je nijako prevratný a platí pre neho to, čo pre väčšinu dnešných televízorov. Čierna farba, tenký rám a vďaka LED podsvieteniu tiež celkom tenké telo, to všetko tu nájdeme. Televízor je veľmi veľký, jeho kompletné rozmery bez stojanu sú 1383 x 838 x 72 mm a hmotnosť činí 29.5 kg, takže s manipuláciou vám bude musieť niekto pomôcť. Štandardne dodávaný stojanček má príjemne pevnú základňu, takže televízoru poskytuje dobrú stabilitu a ak by ste stojan použiť nechceli, stále máte k dispozícii aj zavesenie na stenu. K televízoru dostanete samozrejme aj diaľkové ovládanie, ktoré je celkom podarené a po ergonomickej stránke sme si na neho zvykli veľmi rýchlo. Medzi jednotlivými tlačidlami sú dostatočné medzery a po chvíľke sme nemali problémy používať ovládač ani poslepiačky.  

 

Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy

Teraz sa pozrieme na základné technické špecifikácie. Tento televízor ponúkne uhlopriečku obrazu 60 palcov, najvyššie rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a pozorovacie uhly slušných 176 stupňov z horizontálneho aj vertikálneho hľadiska. O podsvietenie sa samozrejme postarali LEDky, ktoré majú svoj podiel na dobrom podaní farieb a tiež ostrosti obrazu. Užívateľské rozhranie televízora je celkom dobré, poteší svojou prehľadnosťou a po grafickej stránke sa mám tiež zapáčilo. Môžete si v ňom nastaviť veľa vecí, ako je napríklad jas, kontrast, alebo farby a ak sa vám nebude chcieť si všetko nastavovať, nie je problém zvoliť jeden z prednastavených módov a ušetriť si tak prácu. Kalibrácia televízora je ale celkom zložitá. Výbava tohto televízora je celkom na úrovni a nájdete tu všetko, čo by ste od podobného modelu očakávali. 


 

Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy

Vo výbave nájdete 3 HDMI porty, rozhranie komponentov, kompozit, VGA, digitálny audio výstup a samozrejme nechýba ani USB port. Pomocou USB portu si môžete priamo na obrazovke prehrávať videá z USB flash disku, čo veľa ľudí určite ocení a tiež využije. Jediné, k čomu máme výčitku, bolo ukončovanie videí v prípade, že si dáte len pauzu a televízor vypnete. Už nemôžete pokračovať tam, kde ste skončili, čo je škoda. Kvalita obrazu je na veľmi vysokej úrovni a najviac sme ocenili pravdepodobne jeho ostrosť. Tá je skutočne špičková a za zmienku stojí tiež plynulosť, čo najviac oceníte pri sledovaní športu, na ktorý je tento televízor vďaka veľkej uhlopriečke ako stvorený. Celkom nás prekvapilo, že obraz je kvalitný aj pri výraznom svetle a spokojní sme boli aj s dobrým podaním čiernej farby. Spotreba je trochu vyššia (190 wattov), ale to sa dá vzhľadom k použitej uhlopriečke pochopiť.

 

Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy

Sharp Aquos LC60LE630X je vydarený LCD televízor, ktorý kombinuje veľkú uhlopriečku obrazu, slušnú výbavu a tiež kvalitný obraz. Celkovo sme boli s týmto modelom naozaj spokojní, je ideálny hlavne na sledovanie športových prenosov a jediná horšia vlastnosť je ťažšia kalibrácia. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sharp Aquos LC60LE630X - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.