Preposlať Samsung LN46D630

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung LN46D630

01.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

LEDky sú u televízorov síce veľa rozšírené, avšak na trhu sú samozrejme stále aj klasické LCD televízory bez tohto typu podsvietenia. V dnešnej recenzii sa na jeden taký televízor pozrieme, a to na model od spoločnosti Samsung.

 

Samsung LN46D630

Samsung LN46D630, patrí medzi klasickými LCD televízory určite k tým lepším a určite sa na trhu nestratí, a to už kvôli podarenému dizajnu. Televízor disponuje čistými a jednoduchými líniami a vzhľad ako celok príjemne oživuje bronzová linka v spodnej časti rámu televízora. Štandardne dodávaný stojanček má vcelku rozmernú základňu, takže televízora poskytne slušnú stabilitu a ponúkne aj decentné možnosti nastavenia. Stojan je vyvedený z lesklého plastu, takže je náchylný na odtlačky prstov a podobné nečistoty, ale dizajnovo sa k štýlu televízora celkom dobre hodí. Tento model je vybavený aj integrovanými stereo reproduktormi, ktoré majú výkon 10 wattov a poskytujú vcelku kvalitný zvuk. Externé reproduktory samozrejme nenahradí, ale kvalita nie je zlá a medzi televízormi patrí určite k tým lepším. 

 

Samsung LN46D630

Diaľkové ovládanie je jednouché, dobre sa drží a veľmi rýchlo sme sa s ním zžili. Medzi jednotlivými tlačidlami sú celkom slušné medzery, takže ovládač sa dobre používa aj poslepiačky a rozmiestnenie všetkých ovládacích prvkov je veľmi logické. Po ergonomickej stránke sme k ovládaču nemali vôbec žiadne pripomienky. Čo sa týka technických špecifikácií, tak sa môžete tešiť na uhlopriečku obrazu 46 palcov, najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a dynamický kontrastný pomer činí 250000:1. Tento model disponuje tiež technológiou 120 Hz, ktorá sa stará o plynulý obraz. Teraz sa pozrieme na používateľské rozhranie, ktoré je veľmi podarené a jednoduché. Jedná sa o rovnaké menu, ktoré vlastnia televízory od Samsungu minulý rok, a po pravde, vôbec nám tento návrat do minulosti nevadil. Len ťažko by ste našli prehľadnejšie a intuitívnejšie menu, všetky voľby nastavenia sú dobre prístupné a vďaka ostrému a výraznému textu nie je problém ani s čítaním jednotlivých ponúk. V menu si môžete nastaviť veľa klasických vecí, a ak sa vám nebude chcieť si s nastavením hrať, môžete zvoliť jeden z niekoľkých prednastavených módov. 

 

Samsung LN46D630

Čo sa týka konektivní výbavy, tak tu nájdete všetko, čo by ste od moderného televízora očakávali, a nič podstatné nechýba. Na televízore môžete nájsť 4 HDMI porty, VGA, komponent, kompozit, digitálny audio výstup, 3.5mm jack a nechybní ani praktické USB potenie, ktoré sú tu hneď dva. Vďaka nim si môžete priamo na televízore prezerať fotografie, púšťať hudbu alebo prehrávať videá. A ako je na tom kvalita obrazu? Celkom dobre, ale niekoľko výhrad sme mali. Príliš dobré nie je zobrazenie tieňov a plynulosť obrazu tiež nie je úplne ideálne, hlavne pri športe si toho určiť všimnete. Kvalita obrazu je celkovo výrazne lepšie pri miernom svetle, než pri úplnej tme. Podanie farieb je vcelku slušné, avšak na trhu sú televízory is lepšími farbami. Spotreba televízora je priemerná a pri našom teste sa pohybovala od 0.0631 wattov v stand-by módu až po 81.586 wattov po kalibrácii obrazu.

 

Samsung LN46D630

Samsung LN46D630 je vydarený LCD televízor, ktorý zaujme ako podareným dizajnom, tak slušnou výbavou av neposlednom rade tiež príjemnou cenou. Tá sa pohybuje okolo 850 Dolárov (cca 15100 Sk bez DPH). Kvalita obrazu je slušná, potešilo nás hlavne zobrazenie farieb, ale samozrejme sa našiel priestor aj pre kritiku. Tú si zaslúži hlavne len priemerná plynulosť a nie príliš dobré zobrazenie tieňov. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung LN46D630


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.